informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 12 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rodzice muszą płacić za wagary swoich dzieci
"Rzeczpospolita" pisze o szkołach, które walczą z wagarującymi uczniami. W Elblągu i Katowicach rodzice, których dzieci uciekają z lekcji płacą 20 - 30 złotych kary. Nad podobnym pomysłem zastanawia się również Gniezno.

Zwolennicy tego rozwiązania argumentują, że kary finansowe mogą być skuteczne gdy zawiodą inne możliwości, czyli interwencja pedagoga, psychologa, policji oraz sądu rodzinnego.

Pomysł ma jednak wielu przeciwników. Jadwiga Lewandowska, autorka ogólnopolskiego raportu o wagarach podkreśla, że kary nie wychowują. Według niej, gdyby dziecko dobrze czuło sie w szkole, to by z niej nie uciekało. Z badań zamieszczonych w raporcie wynika, że właśnie z powodu wagarów uczniowie są najczęściej wyrzucani ze szkoły. Wagary to głównie problem szkół z dużych miast. Najczęściej z lekcji uciekają uczniowie techników i szkół zawodowych, tylko nieco rzadziej gimnazjów i liceów. Jadwiga Lewandowska podkreśla też, że tam gdzie jest dobry kontakt rodzica, nauczyciela i ucznia, dzieci nie uciekają z lekcji. Więcej na temat wagarów w "Rzeczpospolitej".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: bg

Data dodania: 23-11-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.