informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wschodnich Europejczycy dostają pracę ze względu na kwalifikacje
Imigranci zarobkowi z nowych krajów UE są chętnie zatrudniani przez brytyjskich pracodawców, przede wszystkim z uwagi na ich kwalifikacje i przygotowanie zawodowe, a nie dlatego, że są tańsi.

To, że są tańsi, odgrywa rolę w pracach nisko-kwalifikowanych. W ten sposób skomentował wyniki opublikowanej w środę w Londynie ankiety ośrodka CIPD (Chartered Institute of Personnel and Development) jego główny ekonomista John Philpott.

CIPD prowadzi specjalistyczne badania nad rynkiem pracy, oceniając jego perspektywę w okresie najbliższych trzech miesięcy.

Najnowszy przegląd CIPD przeprowadzony wśród tysiąca firm wskazuje na to, że brytyjscy pracodawcy nadal chętnie zatrudniają pracowników z nowych krajów akcesyjnych i to pomimo tego, że ogólną perspektywę na rynku pracy uważają za najgorszą od dwóch lat. Tylko co trzecia ankietowana firma spodziewa się, że liczba jej pracowników powiększy się w krótkim czasie do końca roku.Co czwarta planuje tej zimy zatrudnienie imigrantów, zwłaszcza w rejonie Londynu i w sektorze publicznym.

W wypowiedzi dla dziennikarzy Philpott zwrócił uwagę, że na brytyjskim rynku pracy zachodzi paradoksalne zjawisko - z jednej strony rośnie zatrudnienie, a z drugiej rośnie liczba bezrobotnych rejestrujących się do zasiłku. Według niego paradoks ma swoje uzasadnienie w tym, że pracodawcy wyżej cenią i wolą zatrudniać imigrantów niż rodzimych bezrobotnych od dawna będących na zasiłku, niepełnosprawnych, lub pracowników, których dopiero trzeba przyuczać do zawodu.

O ile jeszcze rok temu pracodawcy werbowali pracowników z puli imigrantów z krajów starej Europy, takich jak Portugalia, o tyle obecnie preferują imigrantów z nowych krajów akcesyjnych, takich jak Polska.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: bg

Data dodania: 17-11-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.