informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 12 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Co trzeci Polak uważa, że jest szykanowany przez pracodawcę
Co trzeci Polak uważa, że jest szykanowany przez pracodawcę. Prawie trzy procent Polaków ma kłopoty zdrowotne spowodowane mobbingiem. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez profesora Bogdana Wasilewskiego z Instytutu Psychosomatycznego w Warszawie.

O tym, jak walczyć z narastającym w Polsce zjawiskiem mobbingu, dyskutują w Warszawie naukowcy, psycholodzy i organizacje pozarządowe. Sptokania odbywają się w ramach Tygodnia Walki z Mobbingiem.

Do grup najbardziej zagrożonych mobbingiem należą służby mundurowe, szczególnie żołnierze i policjanci. Jak twierdzi psycholog policyjny z komendy wojewódzkiej w Olsztynie Bożena Rychlik, często zdaża się, że przełożeni swoje negatywne zachowania i decyzje uzasadniają rozkazem. To sprawia, że dla wielu policjantów większym źródłem stresu jest rozmowa z przłożonym niż pogoń za przestępcą.

Z badań prowadzonych w Unii Europejskiej wynika, że aż 8 procent pracowników było poddawanych mobbingowi.

Zjawisko mobbingu przekłada się też na wymierne straty dla firm, a także dla całości gospodarki. W Niemczech, gdzie liczbę ofiar mobbingu szacuje się na półtora miliona osób, straty w wydajności pracy wylicza się na ponad 15 miliardów euro.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: bg

Data dodania: 17-11-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.