informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 56 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Będą zmiany w rekrutacji, bo za dużo kobiet dostało się do policji
Policja zakłopotana wynikami trwającego właśnie naboru. - Nie dość, że nie uda się zapełnić wszystkich etatów, to jeszcze przyjęliśmy do służby za dużo kobiet - mówi wysoki oficer Komendy Głównej

Tegoroczna rekrutacja, pierwsza według nowych zasad, miała być przełomem w doborze policyjnej kadry. 30 tys. kandydatów z całej Polski walczyło o 2 tys. etatów. Najpierw pisali test z wiedzy ogólnej, potem czekał ich egzamin sprawnościowy. Te dwa etapy przeszedł tylko co dziesiąty kandydat. A to nie koniec - przed przyszłymi policjantami jeszcze test psychologiczny, rozmowa i badania lekarskie.

Już wiadomo, że 2 tys. miejsc w policji nie uda się zapełnić. - W Łódzkiem na 130 wolnych etatów przyjmiemy około 90 osób - mówi podinspektor Tomasz Klimczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Inni byli po prostu słabi.

Podobnie jest w innych województwach. W pomorskim na 120 miejsc zdało tylko 14 osób. W Wielkopolsce - 43 na 160. W Szczecinie na 111 miejsc zakwalifikowały się dopiero 43 osoby.

Dlaczego tak się stało? - Testy z wiedzy są bzdurne. Czy policjant musi wiedzieć, co to jest OPEC albo kto wynalazł proch? Czy musi znać mitologię grecką? Na takich pytaniach poległa większość - mówi instruktor z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. I dodaje: - Za to na teście sprawnościowym gorzej mieli potężnie zbudowani kandydaci, którzy na czas musieli biegać pod płotkami. Faworyzowane były kobiety, które są drobniejsze, a na dodatek miały 20 s więcej na pokonanie toru przeszkód. I one zdały najlepiej.

Z pierwszych danych, jakie napłynęły do Warszawy, wynika, że kobiety obsadzą blisko połowę z wakujących policyjnych etatów w całym kraju. Wyniki egzaminów zaniepokoiły Komendę Główną Policji. - Przyjęliśmy za dużo kobiet. Już mamy sygnały od komendantów z różnych miast, że nie wiedzą, co z nimi zrobić. Chcą rosłych chłopów do prewencji, patroli i ochraniania meczów, a nie drobnych policjantek. W przyszłym roku zmienimy zasady przyjęć, aby to się nie powtórzyło - mówi jeden z oficerów KGP.

Co się zmieni?
• Testy z wiedzy ogólnej zostaną przejrzane i uproszczone,
• kobiety będą miały tyle samo czasu na pokonanie toru przeszkód co mężczyźni,
• nie będą rzucać lżejszą piłką lekarską.

- Potwierdzam, że takie zmiany będą - mówi Paweł Biedziak, jeden z doradców komendanta głównego policji. - Absolutnie nie chodzi nam o dyskryminację pań, tylko o wyrównanie szans wszystkich kandydatów na policjantów.

Policjantki:
Liczba kobiet służących w policji rośnie od lat. W 2000 r. było ich ponad 9,5 tys., na koniec 2004 r. już 10,5 tys. To 11 proc. wszystkich policjantów. Ale tylko 51 pań pełni funkcje komendantów lub zastępców komendantów w jednostkach policyjnych na 1846 takich stanowisk. To zaledwie 3 procent kadry kierowniczej.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: bg

Data dodania: 16-11-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.