informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 45 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wirusy atakują konsole do gier
Laboratorium Panda Software odnotowało pojawienie się złośliwych kodów atakujących dwie najpopularniejsze konsole do gier. W ciągu ostatnich kilku dni Panda Software wykryła trojany Format.A i Tahen (wariant A i B), które stworzono w celu infekowania PlayStation Portale Sony (PSP) oraz Nintendo DS. W wyniku ich działań dochodzi do usunięcia najważniejszych plików odpowiadających za komunikację pomiędzy oprogramowaniem a sprzętem konsoli. W przypadku PlayStation Portable może to doprowadzić do nieodwracalnego zablokowania konsoli. Format.A podszywa się pod oprogramowanie użytkowe stworzone w celu wykonania nieautoryzowanego kodu na konsoli PSP. Trojany z rodziny Tahen imitują użyteczne oprogramowanie napisane na konsolę Nintendo DS. Programy te nadpisują pewne sekcje firmware (oprogramowanie sterujące pracą urządzenia przechowywane w jego pamięci) w konsolach Nintendo DS oraz napędach G6, XGFlash, SuperCard i GBAMP, które umożliwiają nagrywanie oprogramowania uruchamianego na konsolach. [ ]

W najgorszym wypadku wirusy mogą doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia konsoli. Szanse infekcji spadają, jeśli użytkownicy nie będą instalować aplikacji pochodzących z nieznanego źródła. W chwili obecnej nie przewidujemy wystąpienia masowej infekcji urządzeń przenośnych służących do gier - mówi Piotr Walas, kierownik PogotoVia AntyVirusowego Panda Software - Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wciąż pojawiają się nieznane złośliwe kody oparte na coraz nowszej technologii. Szanse na wystąpienie poważnego zagrożenia zależą również od funkcji zaimplementowanych w kolejnych wersjach konsoli do gier – dodaje Walas. [źródło: Panda Software]

Panda Software przedstawia kilka praktycznych porad dla użytkowników konsoli gier:
Nie należy używać dysków UMD lub pamięci przenośnych dedykowanych dla PSP lub DS, które pochodzą z nieautoryzowanych źródeł.
Zaleca się unikać nawiązywania połączeń (USB, IrDA lub WiFi) z nieznanymi konsolami lub komputerami, które mogą przesłać niepożądane informacje.
W przypadku kiedy zachodzi potrzeba instalacji nieautoryzowanego oprogramowania, zaleca się wcześniejsze przeskanowanie pliku na komputerze PC z zainstalowanym i zaktualizowanym programem antywirusowym.
Aktualizacja (18:10): W weblogu firmy F-Secure można obejrzeć video przedstawiające dowód możliwości uruchomienia dowolnego kodu na Sony PSP, a także doprowadzenia tym sposobem do stanu całkowitej nieużywalności konsoli.

Źródło: infojama.pl - sieci i systemy komputerowe
Dodał: bg

Data dodania: 24-10-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.