informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 65 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Prawie co czwarty bezrobotny do aktywizacji
W 2006 r. pracodawcy i osoby prowadzące działalność gospodarczą wpłacą do Funduszu Pracy prawie 6,5 mld zł. Ponad 3,3 mld z tej kwoty pochłoną zasiłki dla bezrobotnych, a 2,1 mld zł tzw. aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu. Te ostanie obejmą 700 tys. osób.

Zawarty w przyszłorocznym projekcie ustawy budżetowej plan finansowy Funduszu Pracy przewiduje, że jego przychody wyniosą 7,12 mld zł. 91 proc. tej kwoty (6,49 mld zł) pochodzić będzie ze składek opłacanych przez przedsiębiorstwa za pracowników i od osób prowadzących własne firmy.

Na 0,5 mld zł zaplanowano wpływ do FP ze środków Unii Europejskiej. Mają one pochodzić głownie z Europejskiego Funduszu Społecznego. W tym roku FP uda się „zagospodarować” z tego tytułu 0,28 mld zł, choć w planie sporządzanym w ubiegłym roku rząd zakładał, że będzie to kwota prawie dwukrotnie wyższa (0,46 mld zł). Może się więc okazać, że także w przyszłym roku nie uda się osiągnąć zamierzonych wpływów z tego tytułu.Skąd ma pieniądze Fundusz Pracy (mld zł)
Kategoria20052006
przychody6,677,12
w tym skladki od pracownikow6,266,49
środki z UE 0,28 0,5
pozostałe 0,13 0,13

Pozostałe przychody, m.in. z odsetek od środków FP w bankach i odsetek od udzielonych pożyczek na podjęcie przez bezrobotnych działalności gospodarczej, mają przynieść funduszowi 0,13 mld zł.

Jego wydatki na 2006 r. rząd zaplanował na kwotę 6,26 mld zł. Najważniejszą pozycję stanowią zasiłki dla bezrobotnych i opłacane od nich składki na ubezpieczenia społeczne. Pochłoną 3,36 mld zł. Rząd przewiduje, że przeciętnie w roku będą one wypłacane 400 tys. osób w średniej wysokości 527,70 zł. Sugeruje to, że rząd nie zakłada, iż poziom bezrobocia i stosunek liczby osób uprawnionych do zasiłków w porównaniu ze wszystkimi bezrobotnymi w przyszłym roku radykalnie się zmieni. Na koniec sierpnia tego roku z 2,78 mln zarejestrowanych bezrobotnych zasiłek pobierało 343 tys. osób.

Drugą pozycję w wydatkach FP (na kwotę 2,1 mld zł) stanowić będą tzw. aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu. Na ten cel fundusz przeznaczy niemal co trzecią złotówkę. To lepszy wynik – jeśli chodzi o udział tych wydatków – niż w latach ubiegłych. Nie jest to jednak efekt znacznego ich zwiększenia (w 2005 r. wyniosą 2,07 mld zł), ale przekazania w ubiegłym roku przez FP do ZUS obowiązku wypłaty zasiłków i świadczeń przedemerytalnych. Przez to niemal o połowę zmalały jego wydatki.

W przyszłym roku do najbardziej popularnych aktywnych form będą należeć szkolenia bezrobotnych (FP przeznaczy na nie 183 mln zł), prace interwencyjne (180 mln zł), roboty publiczne (220 mln zł), stypendia (780 mln zł) oraz dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej, koszty pomocy prawnej konsultacji i doradztwa (250 mln zł). Różnymi formami aktywizacji zawodowej ma zostać objętych około 700 tys. bezrobotnych. Prawie co czwarta zarejestrowana w urzędzie pracy osoba.Źródło: Gazeta Prawna - Podatki, Gospodarka, Praca
Dodał: bg

Data dodania: 19-10-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.