informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 53 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wybieramy inwestycje
BEZPIECZNE OBLIGACJE
W papiery skarbowe warto zainwestować, gdy chcemy mieć pewny, ale skromny zysk. Odsetki, jakie uzyskuje się z obligacji detalicznych, tylko w niewielkim stopniu przewyższają oprocentowanie lokat terminowych, ich plusem jest jednak o wiele korzystniejsze wycofanie się z inwestycji przed czasem. W przypadku likwidacji lokaty przed terminem tracimy najczęściej wszystkie odsetki. Straty w przypadku sprzedaży obligacji są o wiele niższe. To pewna inwestycja, gdyż gwarantem obligacji jest Skarb Państwa.

ZYSKOWNE AKCJE
Inwestycje w akcje mogą przynosić bardzo wysokie zyski. Kilkudziesięcioprocentowa zwyżka kursu w skali kilku miesięcy nie należy wcale do wyjątków. Zdarzają się nawet przypadki radykalnego wzrostu notowań podczas jednej sesji. Pamiętajmy jednak, że inwestowanie na giełdzie wymaga sporej wiedzy o rynku kapitałowym. To wyższa szkoła jazdy, która może zakończyć się zarówno fantastycznymi wynikami, jak i dużymi stratami. Inwestowanie na giełdzie wiąże się z możliwością wysokich zysków, ale i ze sporym ryzykiem.

POŚREDNIE FUNDUSZE
Inwestowanie w fundusze jest pośrednią formą między złożeniem pieniędzy na lokacie a aktywnym zakupem obligacji czy samodzielnym kupowaniem akcji. Istota tego typu inwestycji polega na oddaniu w zarządzanie własnych pieniędzy wyspecjalizowanej grupie finansowej. Od nas zależy wybór typu funduszu – od agresywnych, inwestujących większość powierzonych środków przede wszystkim w akcje, po bezpieczne, skupione przede wszystkim na rynku papierów skarbowych. Z funduszu można zawsze się wycofać, sprzedając swoje jednostki uczestnictwa, i przerzucić się na inny fundusz.

BIERNE LOKATY
Na znaczeniu tracą lokaty bankowe. W Polsce jest to jednak nadal dominująca forma inwestowania nadwyżek finansowych. Ponieważ spada oprocentowanie lokat, trzymanie na nich pieniędzy jest coraz mniej opłacalne. Nie można jednak zapominać, że jest to nadal najprostsza i wymagająca najmniej zachodu forma inwestowania. Niektóre banki starają się ją uatrakcyjnić, wprowadzając formy pośrednie pomiędzy lokatą a tradycyjnym kontem bankowym. Polega ona na tym, że pieniądze wpłacane na taki rachunek są oprocentowane jak lokaty, jednak można je wycofywać, nie tracąc przy tym odsetek.

Źródło: Gazeta Prawna - Podatki, Gospodarka, Praca
Dodał: bg

Data dodania: 14-10-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.