informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Eurostat: Dolnośląskie w 2004 r. miało najwyższe bezrobocie w Unii
Dolnośląskie było w 2004 r. regionem Unii Europejskiej o najwyższym bezrobociu - wynika z danych unijnego biura statystycznego Eurostat. W ścisłej czołówce znalazły się także Lubuskie, Zachodniopomorskie i Warmińsko-Mazurskie.
Generalnie w ubiegłym roku bezrobocie w 25 krajach członkowskich kształtowało się od 2,4 proc. w południowo-zachodniej W. Brytanii do 24,9 proc. w Polsce (w województwie Dolnośląskim). Tuż za nami były regiony Słowacji i Niemiec. Polska przodowała też pod względem liczby regionów o najwyższym bezrobociu (powyżej 18,4 proc.). Według danych Eurostatu było ich w naszym kraju 9, Niemcy miały ich 6, Francja 4, Słowacja 2.
Według statystyk Eurostatu, Dolnośląskie było też w ścisłej czołówce pod względem najwyższego bezrobocia wśród kobiet - 25,5 proc. i młodych ludzi (od 15 do 24 lat) - 47,9 proc. W tej ostatniej kategorii jedno z najwyższych miejsc w Europie zajmowało też woj. lubuskie - 48 proc.
Autorzy opracowania zwracają uwagę, że po wejściu Polski do Unii Europejskiej, bezrobocie (najwyższe w całej UE) spadło w niej z 19,6 do 19 proc. (według statystyk ponad 92 tys. osób znalazło pracę). Podobnie było na Litwie, gdzie bezrobocie spadło z 12,4 proc. do 11,4 proc. Tymczasem w Czechach i w Słowacji bezrobocie wzrosło (w pierwszym kraju z 7,8 proc. do 8,3 proc.; w drugim z 17,6 proc. do 18,2 proc.).
Powyższe dane nie obejmują statystyk dotyczących departamentów zamorskich Francji, gdzie bezrobocie sięgało 32,8 proc.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: bg

Data dodania: 13-10-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.