informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 68 gości, oraz: admin, aval
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Porsche największym akcjonariuszem Volkswagena
Niemiecki producent luksusowych samochodów Porsche został już największym akcjonariuszem niemieckiego producenta popularnych samochodów Volkswagen.
W piątek Porsche poinformowało, że dokupiło 8,27 proc. akcji VW i ma już 18,53 proc. udziałów w akcjonariacie tego koncernu, który jest największym producentem samochodów w Europie. Po tej transakcji Porsche jest największym akcjonariuszem VW. Do tej pory z pakietem 18,2 proc. akcji była nim Dolna Saksonia. Niemiecki producent samochodów luksusowych poinformował, że może dokupić jeszcze 3,4 proc. akcji VW. Niespełna dwa tygodnie temu Porsche ogłosiło, że chce kupić około 20 proc. akcji VW i zostać największym akcjonariuszem tego koncernu. Porsche tłumaczyło, że chce w ten sposób uchronić VW przed wrogim przejęciem. Taki scenariusz byłby możliwy, jeśli Niemcy przegrają w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości z Komisją Europejską, która kwestionuje niemieckie prawo w sprawie Volkswagena. Zgodnie z tym prawem żaden z akcjonariuszy koncernu nie ma prawa do więcej niż 20 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Pakiet akcji Dolnej Saksonii wystarczał więc dotąd do zablokowania prób wrogiego przejęcia VW przez inwestorów giełdowych.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: bg

Data dodania: 07-10-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.