informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 58 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rozszerzony katalog materiałów budowlanych

   Lista materiałów budowlanych, za które prywatni inwestorzy otrzymają zwrot podatku rozszerzy załącznik nr 5, dodany do poprzedniej ustawy o VAT - podaje "Gazeta Prawna".


   Ustawa o zwrocie osobom fizycznym wydatków na budownictwo mieszkaniowym stanowi, iż fiskus odda inwestorom część VAT wliczonego w nabyte przez nich materiały budowlane. Zwrot obejmie wyłącznie materiały, które przed naszą akcesją do Unii były opodatkowane 7-proc. stawką VAT, zaś od 1 maja 2004 r. podlegały stawce 22-proc.
   Jak informuje Departament Finansowania Mieszkalnictwa w Ministerstwie Infrastruktury, lista znajduje się na ostatnim etapie konsultacji z Głównym Urzędem Statystycznym i Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego. Będzie ona miała charakter rozszerzenia załącznika nr 5 do poprzedniej ustawy o VAT. Analiza dotyczy ewentualnych zmian klasyfikacji PKWiU i
służy temu, aby podatnicy mogli swobodnie przyporządkować produkty do właściwych kategorii.
   Planowany termin publikacji obwieszczenia to 1 stycznia 2006 r., równoległy z datą wejścia w życie ustawy o zwrocie VAT. Przed ogłoszeniem lista powinna znaleźć się na stronie www Ministerstwa Infrastruktury, ale póki co trzeba poczekać na ostateczną opinię Ministerstwa Finansów.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-10-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.