informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 45 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Korekta niezgodna z konstytucją?

   Zmieniona Ordynacja podatkowa nie zawiera już obostrzenia w postaci przepisu stanowiącego o składaniu korekt deklaracji. Pewnym wyjątkiem jest jednak art. 81b par. 3 Ordynacji podatkowej. Zgodnie z nim uprawnienie do korekty deklaracji po zamknięciu kontroli podatkowej nie obejmuje podatku od towarów i usług. Tak sformułowany przepis może być przyczyną wielu nieporozumień - czytamy w "Gazecie Prawnej".


   Interpretacja jego treści prowadzi do wniosku, że po zakończeniu kontroli podatkowej w ramach VAT podatnik nie ma prawa do korekty deklaracji. W takiej sytuacji nawet zgoda z fiskusem nie wyklucza sporu z organem podatkowym. Jak wiadomo, organ doręcza podatnikowi swą decyzję po wszczęciu postępowania, przy czym określa się zaległość podatkową. W takiej sytuacji przyznanie racji fiskusowi byłoby równoznaczne z rozpoczęciem odrębnego postępowania.
   Jakby tego było mało - zdaniem Witolda Modzelewskiego, prezesa Instytutu Studiów Podatkowych, poprawiony kodeks karny zaostrza restrykcje za przestępstwa podatkowe. Można więc wysunąć tezę, że zmieniona Ordynacja podatkowa redukuje prawo do korekty deklaracji, co stanowi o niekonstytucyjności wspomnianego wyżej przepisu.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-10-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.