informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: Kasia01
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bruksela walczy z cenami roamingów
   Komisja Europejska przygotowała specjalna stronę dla konsumentów, gdzie każdy może sprawdzić informacje o stawkach własnej sieci komórkowej obowiązujące nas podczas wyjazdów zagranicznych. Klienci nie zdają sobie sprawy, że w przypadku roamingu koszt minuty rozmowy, może wynieść prawie 50 zł.
   Eksperci Komisji i sami komisarze są przekonani, że ceny tych usług w Europie są nieproporcjonalnie do faktycznych kosztów. Poziom opłat za roaming jest wciąż zbyt duży – mówi komisarz ds. społeczeństwa informatycznego Viviane Reding.
   Bruksela wprawdzie nie może narzucać firmom limitów cen, ale wobec kilku operatorów prowadzi śledztwo dotyczące ewentualnego złamania prawa konkurencji. Powstała strona www jest jedną z metod walki z nieuczciwością firm telekomunikacyjnych.
   Komisarz Reding uważa, że cenom roamingu powinny się przyjrzeć narodowe organy regulacyjne (takie jak np. URTiP i UOKiK).
   Jedynym przypadkiem gdy mieszkańcy UE nie płacą horendalnych stawek przy wyjazdach zagranicznych, są rozmowy Finów z terenu Szwecji. Minuta takiej rozmowy kosztuje tylko 20 eurocentów. Maltańczyk, który skorzysta z telefonu na Łotwie zapłaci za minutę 12,7 euro.
   Polacy także płacą wysokie stawki za rozmowy roamingowe, właściciel komórki w sieci Era na Słowenii zapłaci za 4 minuty rozmowy 8,11 euro. Właściciel telefonu w polskiej sieci Orange gdy wyjedzie do Francji, najwięcej zapłaci właśnie gdy skorzysta z sieci Orange.
   Strona powstała na razie tylko w języku angielskim i jest dostępna pod adresem: http://europa.eu.int/information_society/activities/roaming/index_en.htm.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-10-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.