informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 52 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Pekao S.A. wdraża internetowy system bankowości korporacyjnej
   Czegoś takiego nikt się po Banku Pekao S.A. chyba nie spodziewał. Ale jak widać, nawet taki kolos potrafi zaskoczyć rynek. Bank na rynku korporacyjnym jest prawdziwym potentatem.
   Jednak przedsiębiorstwa to przedsiębiorstwa i tak lojalne w stosunku do instytucji, jak klienci detaliczni, nigdy nie były i pewnie nie będą. Konkurenci do tego nie dopuszczą. Dlatego większość dużych firm na co dzień korzysta z usług co najmniej dwóch banków. O ile cenowo i jakością obsługi Bank Pekao S.A. mógł je jeszcze jakoś zaszachować, to w przypadku systemów bankowości elektronicznej było bardzo słabo, żeby nie stwierdzić, że prawdziwa porażka. Zresztą słynny hit „Pekaaooo...”, który podobno puszczany jest często w ciągu dnia wśród konkurencji na poprawienie humoru, powstał właśnie w części korporacyjnej.
   Jednak jak się okazuje idzie ku lepszemu i przez ostatni rok dużo się zmieniło. Bank szykuje się całkiem poważnie do kontrofensywy, rzucając rękawicę zwłaszcza swojemu przyszłemu partnerowi – Bankowi BPH. Już we wrześniu rusza internetowy system bankowości korporacyjnej, który wg zapowiedzi bankowców z Pekao S.A. będzie najlepszy w Polsce i przyćmi nie tylko świecącą jasno gwiazdę BusinessNetu, ale także przyszarzały blask iBRE. W czym ma być lepszy? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo.
   Prawdopodobnie może być więcej opcji międzynarodowych, ewentualnie ze względu na udział Pekao S.A. w rynku korporacyjnym, dużym ułatwieniem będzie możliwość rozliczeń on-line pomiędzy dużą liczbą kontrahentów. Szczegóły będą znane zapewne niedługo.
   Równolegle z pracami informatycznymi bank rozbudowuje część marketingowo – informacyjną. Janmedia wdrożyła internetowy serwis informacyjny dla klientów korporacyjnych, być może powstanie też dla nich jakiś papierowy biuletyn. Jednym słowem – duży skok jakościowy. Firmy z tego korzystać będą, bo ceny cenami, ale duży bank ma też swoje zalety. Swoją drogą niektórym bankom zacznie się teraz palić grunt pod nogami, bo nikt nie spodziewał się po Pekao S.A. takiej szybkości. Można zatem spodziewać się w najbliższym czasie kolejnych wdrożeń. Może nawet PKO BP pomyśli o nowym systemie? Na razie takiego systemu dla korporacji, z dużych banków nie ma m.in. ING Bank i BZ WBK, BGŻ i Raiffeisen. Reszta dysponuje jakimś systemem, chociaż tak naprawdę tylko system Banku BPH i BRE Banku będzie mógł konkurować z tym, co teraz wdroży Pekao S.A.
   Najciekawsze jest to, że cały system wdrożyła ta sama firma co BusinessNet w BPHu, stąd mogą pojawić się wątpliwości, w czym nowa bankowość internetowa w Pekao S.A. ma być lepsza. W sumie na całym interesie nieźle wyszedł Comarch. Najpierw skasował BPH, teraz Pekao S.A., a potem będzie łączył oba systemy w jedno. Jednym słowem intratna robota, zwłaszcza że reszta konkurencji może się ustawić w kolejce.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 18-08-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.