informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 68 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rok po debiucie - co dalej z Google?
   19 sierpnia 2005 minie rok od czasu, gdy znana głównie za sprawą internetowej wyszukiwarki spółka Google zadebiutowała na amerykańskim rynku papierów wartościowych. Inwestorzy, którzy sceptycznie podchodzili do internetowego giganta, muszą dziś przyznać, że byli w błędzie - jak do tej pory Google sprawnie realizuje prognozy zysków i co chwila zaskakuje klientów nowymi innowacyjnymi produktami.
   W dniu giełdowego debiutu Google, 19 sierpnia 2004, akcje spółki były wyceniane na 85 dolarów. Dziś, po niemal równo roku na parkiecie, za walory Google trzeba zapłacić około 285 dolarów. Wysokość przychodów spółki powinna według prognoz wzrosnąć w tym roku o prawie 90%, a zyski powinny się podwoić. Powstaje pytanie: jak długo jeszcze Google może wypracowywać tak świetne wyniki?
   Póki co podstawową receptą na sukces zarządu Google jest ciągłe wprowadzanie innowacji. Przez ostatni rok internetowa wyszukiwarka dodała do swojej oferty między innymi doskonałe mapy i zdjęcia satelitarne większości kuli ziemskiej, możliwość dokonywania zakupów online czy zakładania kont e-mailowych. Podstawowym źródłem przychodów Google są jednak ciągle reklamy ukazujące się, gdy użytkownik korzysta z wyszukiwarki. Na dzień dzisiejszy wyszukiwanie informacji jest najszybciej rozwijającym się segmentem rynku usług internetowych. Analitycy jednak wskazują na długoterminowe perspektywy - by nie zostać w tyle za konkurencją, Google musi kontynuować dywersyfikację.
   Obecnie realizowany jest plan udostępnienia na stronach wyszukiwarki całości zbiorów kilku największych bibliotek świata. Pracownicy Google już od ponad sześciu miesięcy skanują wszystkie książki udostępnione im przez biblioteki. Jeszcze w tym roku Google zapowiada uruchomienie własnego systemu transakcji finansowych on-line. Na początku roku 2006 natomiast do komunikatora internetowego znajdującego się w ofercie najpopularniejszej wyszukiwarki świata ma zostać dodana możliwość prowadzenia rozmów głosowych.
   Zrealizowanie ambitnych planów rozwoju spółki wymaga wysokich nakładów. Dziś zarząd Google poinformował o planach emisji dodatkowych 14 milionów akcji. Przy obecnym kursie na poziomie 285 USD za akcję dałoby to kapitał w wysokości około 4 mld dolarów. Prezes spółki zapowiada spożytkowanie dodatkowych funduszy na przejęcie dodatkowych biznesów, technologii i innych aktywów.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 18-08-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.