informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 62 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dobre inwestycje: Kup ziemię, będziesz wielki?
   Inwestycja w grunty to obecnie jedna z najlepszych możliwości zainwestowania swojego kapitału. Popyt na ziemię jest wysoki od 2004 roku, gdy potwierdziły się przewidywania o otrzymywaniu dopłat za grunty-pisze Rzeczpospolita.
   Najszybciej drożeją tereny w miastach i znajdujące się w ich pobliżu, zdarza się, że nawet dwukrotnie. Kupując działki, obecnie mające status użytków rolnych, inwestorzy liczą na szybkie przekwalifikowanie ich na grunty przeznaczone pod budowę. Planowana budowa drogi bądź inna inwestycja jest kolejnym z czynników zachęcających do kupna działki, właściciele mogą liczyć na wysokie odszkodowania.
   W Warszawie ceny ziemi nie spadają już poniżej 90 zł za mkw., często przekracza nawet 200 zł. W okolicach Wrocławia cena metra kwadratowego ziemi waha się w okolicach 20 zł za mkw., co sprawia że interesują się tymi okolicami inwestorzy z Zachodniej Europy. Ich plan jest prosty, kupić i poczekać kilka lat, a następnie sprzedać około 3 razy drożej.
   Ze względu na wysokie dopłaty z Unii Europejskiej oraz rosnące ceny produktów rolnych, rolnicy bardzo niechętnie podchodzą do pomysłu sprzedaży ziemi. Jeśli już się na to godzą, to po cenie co najmniej trzykrotnie wyższej niż choćby 2 lata temu.
   Na Warmii i Mazurach grunty rolne kosztują około 8 tys. zł za ha, o 50-60 proc. więcej niż przed rokiem, gdy tereny mają walory wypoczynkowe cena dochodzi nawet do 100 tys. zł za ha. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów od stolicy ceny gruntów rolnych wynoszą około 40 tys. zł za ha, a pod Kaliszem 20 tys. zł - czyli około 50% więcej niż przed rokiem.
   Analitycy twierdzą, że trend wzrostowy cen ziemi rolnej utrzyma się. Wynika to z niesłabnącego popytu i malejącej podaży, gdyż ziemi wystawionej na sprzedaż ubywa z każdym dniem. Największym wzięciem będą się cieszyć ziemie usytuowane blisko dużych miast, których lokalizacja jest atrakcyjna dla przyszłych inwestorów.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 14-08-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.