informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 52 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dyrektywa o recyclingu: kary za wyrzucenie pralki i telewizora

   Od dziś w Unii Europejskiej obowiązuje nowa dyrektywa o recyclingu starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. To oznacza, że producenci będą musieli zagwarantować, że stary sprzęt trafi do odpowiedniego zakładu w którym zostanie rozmontowany, a przynajmniej 70% części zostanie użyte ponownie.


   To oznacza, że stare lodówki i telewizory nie będą mogły lądować na śmietniku. Za porzucenie tego typu sprzętu karać będzie straż miejska. Stary, niepotrzebny sprzęt będzie zbierany w odpowiednich punktach.
   Statystyczny Europejczyk produkuje 17-20 kg śmieci elektrycznych rocznie. Część z tego to związki bardzo groźne dla środowiska, takie jak rtęć czy kadm. Nowe prawo ma ograniczyć liczbę tego typu śmieci o 70-80%.
   W Polsce nowe prawo wejdzie w życie z opóźnieniem. Ustawa czeka na podpis prezydenta, także zacznie obowiązywać najprawdopodobniej w październiku.
   Duże sklepy są już przygotowane do odbioru starego sprzętu. Przy zakupie nowego sprzętu AGD sprzedawca będzie zobowiązany do odebrania od klienta starego sprzętu bez pobierania opłaty. Część sprzedawców deklaruje nawet, że może odbierać zużyty sprzęt z domów klientów.
   Wysoka konkurencja na rynku AGD sprawia, że to głównie producenci poniosą koszty nowej dyrektywy. Zdaniem Roberta Kamińskiego z Neonet, nie należy spodziewać się wzrostów cen, być może zostanie jedynie spowolniony spadek cen sprzętu AGD.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 14-08-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.