informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 61 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Windows Vista narusza prawo?
   Nowa nazwa najmłodszego dziecka w rodzinie systemów operacyjnych Microsoftu, Vista, może już wkrótce stać się przyczyną pozwu o naruszenie praw do znaku towarowego. Nad jego wytoczeniem zastanawia się kierownictwo firmy Vista Inc., zajmującej się m.in. dostarczaniem usług informatycznych. Co ciekawe, Vista Inc. również ma siedzibę w Redmond...
   Oficjalna nazwa systemu, znanego dotychczas pod nazwą kodową "Longhorn", została ogłoszona w miniony piątek - informowaliśmy o tym w artykule "Umarł Longhorn - niech żyje Vista!". John Wall, prezes Vista Inc. oświadczył, że jego firma "rozważa wszystkie możliwości" ewentualnego wystąpienia przeciw Microsoftowi właśnie z powodu wyboru nazwy dla nowego OS-a. Jego zdaniem, wybór ten może naruszać prawo do znaku towarowego jego firmy i wprowadzić zamieszanie wśród klientów usług oferowanych przez Vista Inc.
   "Jeśli ludzie będą nazywać nowy system 'Windows Vista' - żaden problem. Ale jeśli będą nazywać go 'Vista', będzie to mylące", uważa Wall.
   Prezes Vista Inc. zapowiedział również, że firma będzie analizować ruch na swojej witrynie w sieci (dostępnej pod adresem www.vista.com), aby określić, jak wyrażenie "Windows Vista" wpłynie na zachwanie jej klientów. Jeśli wzrost ruchu będzie jednoznacznie związany z nazwą systemu operacyjnego (np. jeśli użytkownicy będą wchodzić na stronę firmy przez wyszukiwarkę), jej kierownictwo podejmie kroki prawne.
   Vista Inc, w sądzie może mieć o tyle ułatwione zadanie, że zarówno ta firma, jak i Microsoft, działają w tej samej branży IT.
   Ponadto istnieją przynajmniej dwie firmy produkujące oprogramowanie, noszące nazwę Vista Software (ich produkty stanowią uzupełnienie rozwiązań giganta z Redmond). Ich prezesi uważają jednak, że wprowadzenie nowej nazwy systemu tylko pomoże im w interesach. Anthony Carrabino, założyciel i prezes jednej z tych firm, mającej siedzibę w Kalifornii, powiedział, że "nie mógłby być szczęśliwszy" z powodu wyboru Microsoftu - jego firma produkuje systemy baz danych o nazwie Vista DB, przeznaczone specjalnie dla deweloperów Windows. Witryna jego firmy (www.vistasoftware.com) od piątku zanotowała czterokrotny wzrost liczby odwiedzin...
   Przypomnijmy, że w 1998 r. Microsoft zapłacił firmie Synet, dostawcy usług internetowych, 5 mln USD za prawo do używania nazwy "Internet Explorer" - dostawca zastrzegł tę nazwę jeszcze w 1995 r.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 28-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.