informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 73 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Apel banków: Używajmy nowych numerów kont
1-go lipca banki przejdą na system nowych numerów rachunków bankowych - NRB. Z ostatnich danych Związku Banków Polskich wynika, że już prawie 82 procent transakcji dokonywanych jest z nowym numerem rachunku bankowego.
Nowy numer rachunku bankowego znajdziemy na wyciągach obok starego numeru. Nowe numery nadane nam przez banki to ciąg 26 cyfr, bez żadnej literki i znaku.
Banki apelują, abyśmy posługiwali się już wyłącznie nowymi numerami rachunków bankowych. Ma to zapobiec problemom, jakie mogą się pojawić już 1 lipca.
Doradca prezesa Związku Banków Polskich Elżbieta Oleszczuk apeluje, abyśmy pamiętali o podaniu naszych nowych numerów kont bankowych pracodawcom lub osobom, które wypłacają nam wynagrodzenia.
Nowe numery rachunków bankowych powinny podać także osoby przebywające na zasiłkach ustawowych czy zasiłkach dla bezrobotnych.
Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze płatności po 1 lipca pójdą w terminie i na właściwy rachunek to już teraz powinniśmy zażądać od operatorów telewizyjnych, telekomunikacyjnych, dostawców gazu i energii aby podali nam swoje nowe numery rachunków bankowych - powiedziała Elżbieta Oleszczuk. Jej zdaniem także przedsiębiorcy powinni sprawdzić używane przez siebie numery kont.
Zmianą numerów rachunków bankowych nie muszą się martwić jedynie emeryci i renciści. Banki mają przekazać do ZUS-u i innych instytucji emerytalnych nowe numery rachunków bankowych tych emerytów i rencistów, których świadczenia wpływają na konta bankowe.
Po 1 lipca banki zdecydują o kosztach przelewów dla osób, które będą nadal posługiwały się starymi numerami rachunków bankowych. Nie jest wykluczone, że te osoby zapłacą drożej za swoje przelewy. Decyzje w tej sprawie banki będą podejmowały indywidualnie.
Związek Banków Polskich zwraca uwagę, że przedłużenie stosowania podwójnej numeracji rachunków (czyli starych i nowych) oznacza dla banków dodatkowe koszty. Nowe numery rachunków bankowych mają zapewnić bankom szybsze i bardziej ekonomiczne działanie.

Źródło: Onet.pl - Polski Portal Internetowy
Dodał: pp

Data dodania: 23-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.