informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 52 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polacy poszukiwani w Norwegii

   Norweska branża budowlana cierpi na brak wykwalifikowanej siły roboczej. Tutejsze firmy biją się o fachowców z Polski z innymi krajami Zachodniej Europy.
   Niedawno tutejszy oddział międzynarodowej agencji pracy Adecco ogłosił, że tylko w branży budowlanej (chodzi głównie o murarzy i stolarzy) ma 1000 wakatów. Praca czeka też w hotelach, gastronomii, przemyśle mięsnym i przetwórstwie ryb. 
   Firma szuka kandydatów głównie w Polsce i trzech krajach bałtyckich. Rekrutacja Polaków nie idzie łatwo. - Jeszcze niedawno musieliśmy zabiegać u pracodawców, aby zatrudnili cudzoziemców. Dziś trudno nam sprostać zamówieniom firm na pracowników. Konkurencja o polską siłę roboczą staje się coraz większa. Wiele państw z Europy Zachodniej rywalizuje z Norwegią o pozyskanie polskich fachowców - mówi Per Arne Gulbrandsen, szef norweskiego oddziału Adecco. Od 1 maja 2004 roku ponad 1000 Polaków znalazło poprzez tę firmę w budownictwie. Nasi są uważani za świetnych fachowców, którzy pracują szybko i solidnie.
   Polacy pracują za te same wynagrodzenia co Norwegowie. Na łamach dziennika "Aftenposten" Erling Kornkreen z Adecco stwierdził, że ponad połowa zatrudnionych przez biuro Polaków zarabia ponad 130 koron na godzinę brutto (ok. 65 zł). Polscy pracownicy mają również dostęp do bardzo rozbudowanych świadczeń socjalnych w Norwegii, mogą np. otrzymać zasiłek dla dzieci w Polsce.
   Aby dostać pracę, trzeba mieć odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Adecco wszystkich Polaków, którzy wyjeżdżają do pracy w Norwegii, jeszcze w Polsce kieruje na intensywny kurs języka norweskiego.Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 28-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.