informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Umowy zlecenia po nowelizacji

   W myśl znowelizowanej ustawy o VAT, za wykonywaną samodzielnie działalność gospodarczą nie uznaje się czynności, które wiążą zleceniobiorcę i zlecającego więzami, tworzącymi stosunek prawny co do warunków wykonywania tych czynności, wynagrodzenia i odpowiedzialności zlecającego za ich wykonanie - pisze "Gazeta Prawna"
   To samo odnosi się do usług twórców i artystów wykonawców w świetle prawa autorskiego oraz ich wynagradzania w formie honorariów za przekazanie lub udzielenie licencji bądź praw do wykonania utworu.
   Po dokładnej analizie okazuje się jednak, że nowelizacja tylko nieznacznie zmieniła stan prawny obowiązujący poprzednio. Uznanie lub nieuznanie czynności za opodatkowane dalej jest uzależnione od spełnienia określonych elementów. Najistotniejszą zmiana jest tutaj doprecyzowanie pojęcia odpowiedzialności zlecającego za wykonanie czynności wobec osób trzecich.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.