informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Poziom wykształcenia nie wpływa na przedsiębiorczość

   Jak wynika z badań GUS, najwięcej firm powstaje z inicjatywy osób z wykształceniem średnim. Najtrwalsze są jednak mikroprzedsiębiorstwa, zakładane przez absolwentów szkół wyższych i pomaturalnych - pisze "Gazeta Prawna".
   W 2003 r. zarejestrowano 176,9 tys. firm zatrudniających do 9 osób, z których rok później działało prawie 114 tys., stanowiących 64,4 proc. ogółu. Firmy tworzone w 2002 r. po roku przetrwały w mniejszej liczbie, stanowiącej 61,5 proc. Zeszłoroczny wzrost tzw. wskaźnika przeżywalności przedsiębiorstw dotyczył zarówno firm jednoosobowych i rodzinnych, jak i zatrudniających pracowników najemnych.
   Od 2003 r. przetrwało najwięcej firm przemysłowych, transportowych, budowlanych i zajmujących się obsługą nieruchomości i firm. Najgorzej było zaś w hotelarstwie oraz gastronomii, ale nie pomogła nawet dobra koniunktura, gdyż co piąta badana firma sygnalizowała straty.
   Nowymi przedsiębiorstwami kierują głównie osoby ze średnim wykształceniem, obejmujące 47 proc. rynku "świeżych" firm. Tymczasem osoby z wyższym wykształceniem zarządzają 27 proc. nowych firm. W przypadku przedsiębiorców posiadających wykształcenie zasadnicze zawodowe jest to 21 proc., a podstawowe - 5 proc.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.