informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

W umowach leasingu ważna data zafakturowania

   Bieżąca nowela ustawy o VAT zmienia sposób jego odliczania od płatności związanych z umowami leasingu aut. Jako że zmiany zyskują moc prawną w ciągu miesiąca (22 sierpnia), problemem jest rozliczenie faktury leasingu za tenże miesiąc, co dotyczy także podatników rozliczających się kwartalnie, gdyż deklaracja VAT-7k składana do 25 października obejmuje podatek za lipiec, sierpień i wrzesień - czytamy w "Rzeczpospolitej".
   By uniknąć nieorozumień, do wysokości odliczanego podatku należy odnośić datę wystawienia faktury, więc deklaracje miesięczne lub kwartalne mogą zawierać VAT z faktur leasingu rozliczanych różnorodnie, zależnie od terminu nabycia prawa odliczenia bądź daty wystawienia faktury.
   Co się zaś tyczy umów leasingu finansowego zawieranych w okresie przejściowym (od 1 czerwca do 21 sierpnia), to w ich przypadku auta spełniające wzór Lisaka umożliwiają podatnikowi pełne odliczenie VAT.
   Gdy jednak umowa leasingu finansowego bądź operacyjnego zostanie zawarta przed 22 sierpnia, przy czym charakterystyka auta jest zgodna z nowymi przepisami, leasingobiorca po 21 sierpnia może odliczać VAT od zakupionego paliwa, ale jednocześnie musi wykonać dodatkowe badanie techniczne. Jako że będzie ono możliwe od 22 sierpnia (co łączy się ze zmianami w ustawie Prawo o ruchu drogowym), najlepiej jest zapisać się na to badanie już teraz.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 24-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.