informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 79 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Faktura elektroniczna pozostanie ciekawostką?

   Rozporządzenie dotyczące faktur elektronicznych zyskało już moc prawną, ale analiza jego treści wskazuje na to, że będzie ono... nieprzydatne dla reprezentantów sektora MSP - pisze "Rzeczpospolita".
   Komplikacje wiążą się z jednym tylko zapisem, zgodnie z którym faktury mogą być przesyłane w formie elektronicznej, pod warunkiem potwierdzenia ich autentyczności za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
   Dla małych firm certyfikat kwalifikowany oznacza po prostu spore wydatki, należy bowiem zaopatrzyć się w czytnik, karty kryptograficzne i oprogramowania do składania e-podpisu. Dodatkowo wymienione elementy muszą spełniać bardzo restrykcyjne wymogi bezpiecznego urządzenia do składania e-podpisu. Wszystko to kosztuje 900 PLN brutto plus dodatkowe 200 PLN za coroczne odnawianie certyfikatu.
   Wysokie koszta i rygorystyczne wymagania oznaczają tylko jedno - elektroniczna faktura dla małych firm będzie nieprzydatna. Wdrożą ją tylko te, którym nakaże to zagraniczny kontrahent bądź odbiorca. Trzeba tu podkreślić, że stosowanie faktury elektronicznej zgodnie z przepisami będzie możliwe za dwa lata, gdy moc zyskają zapisy ustawy o informatyzacji, zgodnie z którą można komunikować się z ZUS za pomocą bezpiecznego e-podpisu, co rozłoży koszty jego stosowania na więcej funkcji.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 24-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.