informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 64 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kwiecień przyniósł poprawę w większości dziedzin gospodarki
Kwiecień był w gospodarce bardzo dobry: wzrostowi sprzedaży w przemyśle i budownictwie towarzyszyło 30-procentowe zwiększenie obrotów handlu detalicznego, niewielki spadek bezrobocia i pewne ożywienie w inwestycjach. Badania koniunktury zapowiadają utrzymanie się tych tendencji.
- Jesteśmy bliscy najbardziej optymistycznych szacunków - mówiła wczoraj wiceprezes GUS Halina Dmochowska, odnosząc się do prognozowanego 6,5-procentowego wzrostu PKB w pierwszym kwartale.
Z informacji o stanie gospodarki w kwietniu można wnioskować, że drugi kwartał również zapowiada się dobrze. Wynika to przede wszystkim z ponaddwudziestoprocentowego wzrostu sprzedaży w przemyśle i budownictwie (pisaliśmy o tym we wczorajszej "Rz"), a także ze zwiększenia obrotów handlu detalicznego - o 30,6 proc. w kwietniu i o ponad 20 proc. w pierwszych czterech miesiącach (w cenach bieżących).
Nadzieje na znaczniejszy spadek bezrobocia ekonomiści wiążą przede wszystkim z inwestycjami, a w tej dziedzinie sygnały nadal są niejednoznaczne. W pierwszym kwartale, jak wynika ze wstępnych danych GUS, nakłady inwestycyjne w dużych firmach (bez rolnictwa i pośrednictwa finansowego) podniosły się o 5 proc. - Do tych danych trzeba podchodzić ostrożnie, bo pierwszy kwartał jest dla inwestycji nietypowy z reguły, a w tym roku - szczególnie - podkreśla Halina Dmochowska. Natomiast import inwestycyjny zwiększył się w pierwszym kwartale o 35 proc. (jego udział w całym przywozie wzrósł przez rok o 2 punkty, do 19,6 proc.), a sprzedaż firm wytwarzających głównie dobra inwestycyjne od początku rośnie szybciej niż całego przemysłu. Zapowiedź zwiększenia nakładów stanowi też liczba wydanych przez cztery miesiące pozwoleń na budowę mieszkań: było ich prawie 33 tysiące, o 60 proc. więcej niż rok wcześniej.

Źródło: Rzeczpospolita - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 22-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.