informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 77 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ulga internetowa cudownie się mnoży
   Niesamowicie łaskawy jest fiskus dla podatników, którzy będą chcieli skorzystać z nowej ulgi podatkowej na internet. Według interpretacji Ministerstwa Finansów z ulgi będą mogli jednocześnie skorzystać rodzice, dzieci i dziadkowie nawet jeśli mieszkają pod jednym dachem. Wystarczy, żeby ich dane widniały na fakturach.
   Ulga na wydatki związane z internetem to tegoroczna nowość, która ma stanowić dla podatników rekompensatę za podwyżkę stawki podatku VAT na usługi internetowe. Dzięki uldze podatnik może odpisać od dochodu 760 zł rocznie, jeśli tylko koszty te związane są z zakupem usług internetowych. Według interpretacji Ministerstwa Finansów zawartej w piśmie PB5/MC-033-29-368/05 z ulgi tej mogą skorzystać wszyscy członkowie rodziny.
   Aby skorzystać z ulgi internetowej konieczne jest więc spełnienie następujących warunków:
- poniesienie wydatku z tytułu użytkowania sieci w lokalu bądź budynku, którym mieszka
- posiadać dowód poniesienia wydatku (faktura VAT z widniejącym na niej imieniem i nazwiskiem podatnika)


   Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że z ulgi na internet mogą skorzystać małżonkowie, jeśli na fakturach widnieją dane obojga. Teraz fiskus dopuszcza, że także inni domownicy naleący do rodziny mogą z takiej ulgi skorzystać, jeśli także ich dane widnieją na fakturze. Trzeba jednak pamiętać, że osoby te nie mogą odliczyć sobie tych samych wydatków. Jeśli roczne koszty zakupu usług internetowych wyniosą 760 zł, to kwotę tą w całości może odliczyć tylko jedna osoba. Drugi domownik będzie mógł odliczyć tylko kwoty przekraczające te, które zostały odliczone przez pierwszego domownika. Oczywiście kwoty odliczane można dowolnie dzielić między siebie.
   Fiskus przypomina, że brak danych osobowych podatnika na fakturze uniemożliwia skorzystanie przez niego z ulgi, nawet jeśli mieszka w tym samym gospodarstwie domowym.
   Czy jest możliwe wystawianie faktur z danymi kilku osób? To zależy. W najpopularniejszej obecnie tego typu usłudze – Neostradzie – TP S.A. twierdzi, że nie ma możliwości wystawienia takiej faktury, bo wymagałoby to przepisania całej linii telefonicznej na większą liczbę osób. A to jest niemożliwe. Inni dostawcy idą jednak klientom na rękę. W sieci Aster aneks do umowy, który spowoduje wystawianie faktur na większą liczbę osób kosztuje 36,6 zł. W UPC Polska jest to bezpłatne. W Telnap operacja kosztuje 10 zł, a w 2A 22 zł.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 24-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.