informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 104 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Reprezentacja i reklama bez VAT-u?

   Prowadzenie działalności opodatkowanej oznacza istnienie prawa do odliczenia VAT od towarów nabywanych na potrzeby reprezentacji i reklamy firmy - pisze "Rzeczpospolita".


   Zgodnie ze znowelizowanym art. 7 ust. 3 ustawy o VAT, wszelkie przekazania towarów na cele reprezentacji albo reklamy są zwolnione z podatku, gdyż dotyczą prowadzonej działalności, służąc zwiększeniu obrotów.
   Nietrudno jednak dojść do wniosku, że podatek naliczony przy nabyciu tych towarów nie może być odliczony, bowiem art. 86 ust. 1 stanowi, że podatnik może odliczyć VAT tylko w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych.
   To ograniczenie prawa do odliczania podatku jest nieuzasadnione, gdyż przekazanie towarów na cele reprezentacyjne jest ściśle związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Fakt, że nie wymieniono ich w ustawie jako czynności opodatkowane nie oznacza, że podatnik jest pozbawiony prawa do odliczenia.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 09-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.