informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: ibbbh
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Yahoo! wchodzi do Polski
   Największy światowy portal – Yahoo! – zaczyna walkę o polski rynek. Pierwszym serwisem uruchomionym w Polsce jest polskojęzyczna poczta elektroniczna. Jeśli Yahoo! zaoferowałoby polskim internautom kolejne usługi, to na rynku polskich portali mogłoby dojść do rewolucji – informuje dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”.
   Yahoo! uruchomiło polską pocztę elektroniczną w czwartek, informacja od razu zelektryzowała rynek. „Witamy w Yahoo! Lite w Polsce” - mogą przeczytać polscy internauci na adresowanej do nich witrynie pocztowej światowego portalu, na której można zakładać konta pocztowe w domenie „yahoo.pl”.
   Serwis Yahoo! został założony w 1994 roku przez studentów kalifornijskiego Uniwersytetu Stanforda. Na początku miał jedynie cele hobbystyczne, jednak teraz jest najpopularniejszym portalem świata, działającym w 25 krajach i operującym witrynami w 13 językach. Statystyki Yahoo! pokazują, że witrynę odwiedza 345 mln użytkowników miesięcznie, a wartość spółki notowanej na elektronicznym rynku Nasdaq jest szacowana na 48 mld dolarów.
   Spekulacje na temat wejścia do Polski zagranicznych serwisów internetowych pojawiają się w polskich mediach co jakiś czas. Dotychczas jednak kończyło się na spekulacjach. Ten rok przyniósł jednak zmiany w tym względzie, których jaskółką może być najpierw wejście na polski rynek serwisu aukcyjnego eBay, a teraz uruchomienie swego rodzaju forpoczty przez serwis Yahoo! Trzeba także zauważyć, że od lat w Polsce obecne jest Google, choć działalność tej największej internetowej wyszukiwarki jest ograniczona do sprzedaży reklam. Według niepotwierdzonych informacji branżowego serwisu "Internet Standard" Google zamierza jednak mocniej zaistnieć na polskim rynku i rekrutuje już personel do kilkunastoosobowego biura w Warszawie (miałoby być otwarte jesienią).
   Działania portalu Yahoo! wyglądają różnie w różnych krajach. W niektórych serwis oferuje tylko usługi poczty elektronicznej, w innych prowadzi rozbudowane serwisy. W Europie, kraje, w których Yahoo! ma narodowe serwisy, to Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy, Anglia i Irlandia.
   Jakie są zamiary internetowego giganta w stosunku do Polski na razie nie wiadomo. Sama firma nie udziela komentarzy.
   „Uruchomienie przez Yahoo! samej poczty nie oznacza jeszcze rewolucji” - uważa Paweł Wujec, jeden z szefów portalu Gazeta.pl (należącego do Agory, wydawcy "Gazety Wyborczej"). „Ale widać, że ta firma, niegdyś jeden z symboli internetu, przeżywa obecnie drugą młodość. Jeżeli wejdą do Polski szerszym frontem i będą dodawać kolejne usługi, to mogą wywalczyć sobie na naszym rynku silną pozycję” - mówi Wujec.
   Eksperci mówią także, że wejście Yahoo! do Polski to dobra wiadomość, bowiem świadczy o dużym potencjale polskiego rynku, który zaczyna być dostrzegany przez zagranicznych graczy.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 09-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.