informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Sejm uchwalił rekompensaty za wzrost VAT-u w budownictwie
   W piątek Sejm uchwalił ustawę przyznającą osobom fizycznym, które budują lub remontują mieszkanie, rekompensatę za wzrost podatku VAT na materiały budowlane.
   Za przyjęciem ustawy wraz z poprawkami opowiedzieli się wszyscy posłowie biorący udział w głosowaniu (386 parlamentarzystów).
   Ustawa ma na celu złagodzenie podwyżki podatku VAT z 7 do 22% nałożonej na materiały budowlane, jaka nastąpiła po 1 maja ubiegłego roku. Podwyżka uderzyła w osoby budujące i remontujące samodzielnie mieszkania i domy. Osoby kupujące mieszkania od firm deweloperskich lub zlecające budowę nadal są obciążone podatkiem 7-procentowym. Ustawa ma zlikwidować tę nierówność.
   Zgodnie z ustawą fiskus miałby zwracać podatek VAT stanowiący różnicę pomiędzy stawką 7 a 22%.
   Sejm przyjął wszystkie poprawki. Ograniczają one w znacznym stopniu wysokość rekompensat w porównaniu z pierwotnym projektem ustawy. Poseł sprawozdawca Zbigniew Janowski (SLD) wyjaśnił, że poprawki są wynikiem kompromisu z rządem, który przeciwny był poselskiemu projektowi ustawy ze względu na duże wydatki w budżecie. Projekt ustawy czekał w szufladzie na porozumienie między posłami, a rządem ponad rok.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 09-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.