informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Inwestycje zagraniczne mogą zacząć omijać Polskę

   Kwestie podatkowe i finansowe mają wpływ na to, jakie miejsce zajmie Polska na inwestycyjnej mapie Europy. Jest też już dość jasne, że nie tylko o same stawki podatkowe w tej walce chodzi. Jednym z jej dodatkowych elementów są bowiem m.in. zachęty inwestycyjne, w tym – wsparcie dla nowych, dużych inwestycji przemysłowych. Na tym polu Polska nie ma się czym pochwalić – niedawno w Sejmie został skutecznie „utopiony” projekt ustawy o finansowym wsparciu dla dużych inwestycji.
   Konkurencja podatkowa jest faktem obiektywnym, niezależnie od jej oceny. Polska władza musi zdać sobie sprawę, że trzeba już teraz podjąć konkretne działania, a nie nadal tkwić w teoretycznych rozważaniach, czy podatek liniowy jest bardziej czy też mniej „sprawiedliwy społecznie”. Inaczej Polska znów znajdzie się na końcu gospodarczego peletonu. Przypomnę, że w okresie ostatnich 2-3 lat, większość państw Europy Środkowo-Wschodniej dokonała radykalnego zmniejszenia obciążeń podatkowych, w tym wprowadzając podatek liniowy od dochodów osób fizycznych. Dla tego kierunku zmian nie ma już po prostu żadnej racjonalnej alternatywy i im szybciej zmiany te zostaną w Polsce przeprowadzone, tym lepiej będzie dla polskiej gospodarki i polskich podatników.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.