informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 44 gości, oraz: admin
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kredyty dla firm: Łatwiej w funduszu niż w banku

   Jeśli bierzesz pożyczki na działalność gospodarczą i spłacasz je w terminie — z czasem dostępne są kwoty coraz większe, a oprocentowanie spada. Nie są to jednak bonusy dla rzetelnych, jakie dają banki. Te wprost utrudniają mikroprzedsiębiorcom dostęp do kredytów.

   Na pomysł premiowania rzetelnych kredytobiorców wpadł Fundusz Mikro obsługujący zazwyczaj małe, rodzinne firmy. Dysponuje już od 10. lat pieniędzmi pochodzącymi z Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości. Minimalne wymogi dotyczące zabezpieczenia pożyczki i uproszczona procedura jej udzielania — to zasadnicze cechy, podkreślane przez klientów.

   Najczęściej chodzi o środki obrotowe, na przykład na zakup większej partii towaru. Marcin Kościerzyński, kierownik katowickiego oddziału Funduszu Mikro z doświadczenia wie, że na początku mikroprzedsiębiorcy potrzebne są pieniądze na towar. Ma własne środki na wynajem lokalu, jego urządzenie, ale potem staje przed ścianą: skąd wziąć te kilka tysięcy złotych, żeby zapełnić sklep towarami? Potem rodzą się inne potrzeby, na przykład inwestycyjne: za pożyczkę kupuje się komputery, klimatyzację, monitoring pomieszczeń.
 


* W bankach drobny przedsiębiorca musi się liczyć z oprocentowaniem opartym o tzw. WIBOR lub LIBOR, do tego dochodzi marża. Za każdym razem takie nominalne oprocentowanie ustalane jest indywidualnie, zaczyna się od 9-10 proc. Do tego dochodzą różne opłaty:
- za rozpatrzenie wniosku (od 0,75 proc. do 2 proc. wartości kredytu),
- za udzielenie promesy, czyli obietnicy jego przyznania (np. 200 zł),
- za udzielenie kredytu (np. 2 proc. jego wartości),
- prowizja (np. 200 zł),
- opłata administracyjna (np. 2 proc.),
- ubezpieczenie kredytu na wypadek niemożności spłaty (np. 3 proc. kwoty kredytu).
To wszystko powoduje, że realna stopa oprocentowania w banku przekracza często 20 proc.


* W Funduszu Mikro oprocentowanie wynosi 19,5 proc., a dla rzetelnych klientów spada do 17,5 proc. Do tego dochodzi opłata administracyjna 1,8 proc., obniżana o 75 proc. w przypadku rzetelnych klientów.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 01-07-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.