informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 18 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Praca za granicą: Europa czeka na fachowców
   Gorączka poszukiwania pracy za granicą ogarnia coraz to nowe grupy zawodowe. Ofert jest sporo i to dla specjalistów z różnych dziedzin. Nie wystarczy jednak być fachowcem. Trzeba jeszcze dobrze znać angielski, niemiecki albo francuski.
   Pedagogów poszukują Niemcy i Szkoci. Wymagania są jednak bardzo wysokie. - W Mannheim jest praca dla nauczycieli nauczania początkowego, którzy znają metody Montessori, Freinet i Jenaplan oraz świetnie opanowali niemiecki - mówi Marcin Lewandowski z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.
   W Szkocji poszukiwani są mówiący po angielsku nauczyciele: plastyki, matematyki, geografii, fizyki, chemii, religii, nauk ekonomicznych i socjologii. Za rok pracy w szkole mogą dostać od 19 do 31 tysięcy funtów (czyli od 114 do 190 tys. zł).
   - Mogłabym wyjechać natychmiast, bo z moimi kwalifikacjami w Anglii zarabiałabym prawie 18 tysięcy złotych miesięcznie plus wszystkie świadczenia. Wstrzymujemy się tylko do czasu, aż mąż podciągnie swój angielski - mówi nauczycielka jednej z łódzkich szkół. Nie chce się przedstawiać, bo boi się, że straci pracę, a wyjazd może nie dojść do skutku lub się opóźnić.
   Na ofertę zagranicznych pracodawców odpowiedzieli farmaceuci. Naczelna Izba Aptekarska w Warszawie wydała już 220 zaświadczeń uprawniających do pracy za granicą. Do łódzkiej izby po zaświadczenia zgłosiło się ponad 20 osób, głównie ubiegło- i tegorocznych absolwentów Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zainteresowani są głównie pracą w Anglii i Irlandii.
   - Rozpoczynając pracę w aptece, można zarobić od 1,5 do 2,5 tys. złotych miesięcznie, a Brytyjczycy oferują 30 tys. funtów brutto rocznie! - mówi Rafał, farmaceuta zatrudniony w jednej z pabianickich aptek. Chce wyjechać we wrześniu. Jeśli mu się powiedzie, ściągnie rodzinę i zostanie w Anglii na stałe.
   Na Zachodzie rośnie popyt na techników hotelarzy. Z niemieckiego Mundental wróciły właśnie do Kutna cztery uczennice technikum hotelowego przy miejscowym Zespole Szkół nr 2. Choć został im jeszcze rok nauki, już otrzymały propozycję pracy w Niemczech. - Ale język to podstawa - twierdzą zgodnie.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 27-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.