informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

E-faktury lada dzień
   Pod koniec czerwca albo na początku lipca ma się ukazać rozporządzenie, umożliwiające firmom i klientom korzystanie z faktur w wersji elektronicznej. Do tej pory głównym problemem było to, że resort finansów chciał zastosowania bezpiecznego podpisu elektronicznego, gdy tymczasem spora część firm wolałaby zwykły, ale za to tańszy "zwykły" podpis elektroniczny.
   Możliwość wystawiania i przesyłania faktur w formie elektronicznej wprowadziła ustawa o VAT z ubiegłego roku. Dla firm jest to nie lada gratka - większość i tak wystawia faktury w ten sposób, że do zachowanego w komputerze wzoru wprowadzają dane klienta i drukują. I albo dają do podpisu na miejscu, ale wysyłają pocztą. A druk i wysyłka to dodatkowe koszty. Zwłaszcza koszty wysyłki można by znacznie obniżyć, gdyby faktury wysyłać e-mailem (dla firm telekomunikacyjnych czy banków byłyby to gigantyczne oszczędności).
   Problem polega na tym, jak udokumentować, że faktura rzeczywiście wyszła z danej firmy, a nie została sporządzona w komputerze przez klienta.(...)
   Dlatego resort finansów chciałby, aby faktury były sporządzane za pomocą tzw. bezpiecznego podpisu elektronicznego. Ów bezpieczny podpis składa się z odpowiedniego certyfikatu, oprogramowania i specjalnej przystawki do komputera. Za jego wydanie płaci się kilkaset złotych, a potem, za przedłużenie, po kilkadziesiąt złotych rocznie. Ale dla wielu firm to za drogo - wolałyby rozwiązanie, w którym resort finansów zrezygnuje z zabezpieczeń. Czyli firma po prostu słałaby formularz e-mailem do klienta - i to wystarczyłoby jako dowód zapłaty. Takie rozwiązanie niesie ze sobą mniej trudności dla osób prywatnych, będących odbiorcami faktur - nie wymaga od nich ani dodatkowych wydatków, ani oprogramowania.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 26-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.