informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zagraniczni inwestorzy coraz rzadziej wybierają Polskę
   Wartość fuzji i przejęć na świecie w pierwszej połowie roku wzrosła o 14% i może osiągnąć 771 mld dolarów. Polska wyłamuje się z tego trendu i liczba przejęć z udziałem polskich spółek spada. Zagraniczni inwestorzy coraz chętniej wybierają inne kraje naszego regionu - informuje "Rzeczpospolita".
   Najbardziej aktywne są kraje azjatyckie, gdzie wartość transakcji wzrosła o 39%.Najsilniejszy wzrost transakcji zanotowano w Japonii, coraz chętniej inwestują za granicą spółki chińskie. Pogarszająca się koniunktura w Stanach Zjednoczonych sprawia, że także Europa Zachodnia jest bardziej aktywna niż USA. Wartość transakcji przeprowadzonych przez spółki amerykańskie zmniejszyła się o 27%.
   Największe tegoroczne transakcje to połączenie sieci handlowych Kmart i Sears (12 419 mln dolarów), Przejęcie spółki People Soft przez koncern Oracle (prawie 10 mld dolarów) i fuzja japońskich spółek farmaceutycznych Yamanouchi o Fujisawa. W drugiej połowie roku prawdopodobnie dojdzie do jeszcze większych transakcji, chiński koncern CNOOC, który chce przejąć amerykańską spółkę Unocal za prawie 20 mld dolarów.
   Spada liczba fuzji i przejęć z udziałem polskich spółek. Polska traci na atrakcyjności w porównaniu do krajów regionu. Więcej transakcji niż w Polsce zawarto w tym roku w Czechach, Rumunii, czy na Węgrzech. Najwięcej pieniędzy inwestorów trafiło do Estonii – 2,3 mld dolarów.
   Pomimo spadku liczby transakcji w które zaangażowane były polskie spółki zwiększa się ich średnia wartość. Największą transakcją z udziałem polskiej spółki było przejęcie czeskiego Unipetrolu przez PKN Orlen. Kolejną było przejęcie TP SA przez France Telecom.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 26-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.