informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bank Millennium coraz aktywniejszy w usługach bankowości internetowej
   Do niedawna palmę pierwszeństwa w dziedzinie innowacji produktów internetowych dzierżyły mBank, MultiBank i Inteligo. Obecnie można powiedzieć, że swoją pozycję zachowuje jeszcze tylko ten pierwszy. Multi stracił całkowicie pęd, a Inteligo ze względu na niejasną przyszłość (centralny system informatyczny PKO BP), też dawno temu przestał czymś zaskakiwać.
   Do peletonu dobijał się Bank BPH, ale teraz też nie wiadomo co tam będzie się działo ze względu na przyszłą fuzję z Pekao S.A. Nie można też zapomnieć o jego wpadce z zabezpieczeniami. Inne banki praktycznie się nie liczyły w tej konkurencji, oferując jedynie podstawowe i wtórne usługi. Do niedawna.
   Otóż wygląda na to, że Bank Millennium chce dokonać dużych zmian i powalczyć o zaszczytne miano głównego innowatora rynku bankowości internetowej. Do tej pory musiał walczyć z zaległościami, ale dość sprawnie poszło mu ich odrabianie. Co prawda są wątpliwości co do bezpieczeństwa całego systemu, ale powiedzmy, że ujdzie on w tłumie i scenariusz z BPH-u byłoby trudno powtórzyć.
   Obecnie Bank wdraża natomiast nowe funkcjonalności. Niedawno był to MilleSMS. Teraz przyszedł czas na coś wyjątkowego. Będzie to mianowicie pierwsza nie tylko w Polsce, ale i w naszej części Europy aukcja lokat terminowych. Wszystko dostępne będzie poprzez system Millenet. Pierwsza licytacja już w ten czwartek.
   Myliłby się jednak ten, kto myśli, że to wszystkie niespodzianki szykowane przez ten bank. Otóż Millennium poszukuje na terenie Warszawy do pracy osób na stanowisko Internet Project Managera. Do głównych zadań takiej osoby będzie należało wprowadzanie na rynek nowych produktów z wykorzystaniem internetowych kanałów komunikacji; definiowanie i planowanie projektów internetowych; zarządzanie projektami z perspektywy realizacji budżetu, alokacji zasobów i terminowości wykonania zadań; zapewnienie spójności i funkcjonalności rozwiązań oferowanych klientom w wyniku realizacji projektów. Oczekiwania w stosunku do przyszłego pracownika są dosyć wysokie, a rynek takich fachowców jest w sumie dość ograniczony... Po ostatnich działaniach widać jednak wyraźnie, że bank wiąże duże nadzieje ze sprzedażą nowych produktów przez internet.
   Osobiście stawiamy tutaj na karty kredytowe, być może na ten nowy produkt depozytowy. Co warto zauważyć, patrząc na inne aktualne ogłoszenia o pracę, trudno stwierdzić, żeby ktoś ten bank chciał sprzedawać. Wręcz przeciwnie – widać dużą presję na wzrost organiczny. O ambitnych planach na rynku kart kredytowych była już mowa. Bank chce jeszcze wzmocnić bankowość prywatną, a także sprzedaż kredytów hipotecznych. Tutaj widać, że Millennium chce iść za ciosem po tym, jak ostatnio wdarł się do czołówki instytucji udzielających najwięcej takich kredytów. Jak się okazuje reklama reklamą, a ludzie i tak przede wszystkim patrzą na cenę kredytu i jego dostępność.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 20-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.