informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 70 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Żonglowanie danymi dłużnika

   Pewien właściciel telefonu komórkowego nie płacił, zatem rozzłoszczony operator postanowił sprzedać dług firmie windykacyjnej, wykazującej się dużą skutecznością. Dług stopniowo do niej wracał, a operator miał pieniądze z jego sprzedaży, zatem można mówić o zadośćuczynieniu. Dłużnik jednak znalazł pewną lukę - czytamy w "Pulsie Biznesu".


   Jak pisze Joanna Barańska w "PB", chodziło o to, że operator bez zgody dłużnika podał windykatorom jego dane. Dłużnik pośpieszył więc do odpowiedniego urzędu, czyli - Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). 
   GIODO stwierdził, że prawo pozwala sprzedać wierzytelność bez zgody dłużnika, ale nic nie mówi o sprzedawaniu jego nazwiska i adresu. Tę ostatnia czynność należy zatem uznać za zabronioną.
   Sprawa zakończyła się w sądzie, a rynek wierzytelności zamarł, czekając, jak z problemem poradzi sobie rozszerzony skład siedmiu sędziów NSA. Orzekli oni, że dane dłużnika bez jego zgody sprzedać można, ale trzeba mieć na uwadze racje obu stron. Należy przede wszystkim sprawdzić, czy nie sprzedano ich zbyt wielu i czy bez ich sprzedaży nie dałoby się odzyskać długu. Ważne jest też zbadanie wszystkich okoliczności jego powstania.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 18-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.