informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 56 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Offshoring na topie: Firmy przenoszą działalność do innych państw
   Korzyści z offshoringu to także poprawa ogólnej efektywności gospodarki. Stosowanie takich usług w czasach globalizmu poprawia rozwój światowej ekonomii dzięki umożliwieniu danym krajom skupienia się na działalności, która przyniesie najlepsze efekty (np. koszt obsługi call center w Indiach stanowi ułamek kosztów tej usługi w krajach wysoko rozwiniętych). Ekonomistka Janet Henry twierdzi, że przesunięcie miejsc pracy do państw o niższych kosztach jest nieuchronną tendencją we współczesnym konkurującym świecie, który szuka sposobów do ulokowania swoich zasobów w sposób najbardziej efektywny.
   Zjawisko to wymusza sytuacja w krajach wysoko rozwinietych i w wielkich korporacjach, które rządzone przez menedżerów, chcą obniżać koszty i mieć coraz większe zyski. To także efekt zacieśniania się stosunków gospodarczych i patrzenia globalnego na ekonomię.
   Offshoring to także zmiana struktury zatrudnienia. Zwiększa on produktywność kraju macierzystego dzięki przesunięciu miejsc pracy o niższych kwalifikacjach (np. praca rutynowa, fizyczna) do innych państw oraz zastąpienie ich stanowiskami lepiej opłacanymi, wymagającymi wyższych kwalifikacji. Proces ten nazywany jest przesuwaniem się do góry w łańcuchu wartości (moving up the value chain).


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 18-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.