informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przepaść w zarobkach: Najszybciej rosną płace szefów
   Prezesi dolnośląskich firm zarabiają dwanaście razy więcej, niż osoby zatrudnione do sprzątania. Miesięczna pensja szefów to średnio 17,8 tys. zł brutto. To o dwa tysiące złotych mniej, niż otrzymuje się na tym samym stanowisku w Warszawie – wynika z ogólnopolskiego raportu o płacach, przygotowanego przez firmę AG Test Human Recources z Krakowa.
   W ostatnim roku najszybciej rosły płace kadry najwyższego szczebla – w niektórych przypadkach zwiększyły się nawet o połowę. Nieźle mają się dyrektorzy finansowi z pensją w wysokości 13,5 tys. zł i dyrektorzy sprzedaży z wynagrodzeniem 9,2 tys. zł miesięcznie. Akurat te płace nie odbiegają od zarobków osób, zatrudnionych na tych samych stanowiskach w warszawskich przedsiębiorstwach. Na kierownika działu sprzedaży w dolnośląskim przedsiębiorstwie czeka zazwyczaj pensja w wysokości 5,6 tys. zł, ale kierownik działu zakupów dostaje o tysiąc złotych więcej. Jeszcze wyżej wyceniana jest praca szefa działu informatycznego – 7,4 tys. zł.
   Mniej lukratywne zarobki trafiają się na niższych szczeblach w przedsiębiorstwach. Dwa razy mniej od osób zatrudnionych na kierowniczych stanowiskach zarabiają różni specjaliści, na przykład od marketingu (3,1-3,7 tys. zł). W tych granicach kształtują się także zarobki przedstawicieli handlowych. Z kolei mechanicy, elektrycy, tokarze, magazynierzy i kierowcy zarabiają 1,4-2,1 tys. zł. Najni-żej w rankingu płacowym stoją sprzątacze z zarobkami na poziomie 1,2 tys. zł (ok. 850 zł na rękę).
   Podwyżkę wynagrodzeń zauważył też Główny Urząd Statystyczny. Zarabiamy teraz przeciętnie o 3 proc. więcej niż rok temu, czyli prawie 2,5 tys. zł (ok. 1,6 zł na rękę).


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 18-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.