informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 54 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Sukces finansowy nie wyklucza bankructwa

   Przeważająca liczba bankrutujących przedsiębiorstw ma dodatnie wskaźniki rentowności. Łączy się to z faktem utraty płynności finansowej, gdyż zysk nie jest synonimem realnej kwoty na koncie - pisze "Puls Biznesu".


   Płynność finansowa to możliwa do uzyskania przez firmę zdolność kupna towarów i usług, niezbędnych do produkcji i regulowania wymagalnych zobowiązań. Dlatego niezbędna jest w firmie osoba, odpowiedzialna za zarządzanie płynnością, czyli znawca księgowości i analizy finansowej. W sektorze MSP jest to zazwyczaj główny księgowy.
   Informacje o płynności w firmie należy czerpać ze sprawozdań finansowych: bilansu, rachunku zysków i strat oraz (fakultatywnego) rachunku przepływów pieniężnych. Przedsiębiorstwo powinno zadbać, by za każdą fakturą szła gotówka, a wpływy były dopasowane do zobowiązań. Dobrze jest więc wyznaczyć osobę, która będzie regularnie nadzorowała przepływ należności poszczególnych kontrahentów i szybko zareaguje, jeśli nie zapłacą oni na czas. Niezbędny jest też harmonogram płatności, czyli plan wpływów i wypływów gotówkowych w określonym terminie.
   Poziom płynności jest także zależny od ryzyka kursowego. Mimo, że banki oferują instrumenty przed nim zabezpieczające zabezpieczające, to jednak zawieranie z nimi transakcji wymaga przygotowania ze strony firmy.
   Zarządzanie płynnością łączy się też z ryzykiem stóp procentowych. Ich nagły wzrost może zwiększyć zadłużenie, ale gdy nasze należności obejmuje także zmienna stopa procentowa, problemów można uniknąć.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 15-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.