informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Prywatna bankowość: Elitarny klub dla wybranych

   Bank, do którego się wstępuje jak do elitarnego klubu? Szklanka sherry czekając na obsługę? Indywidualna oferta i obsługa całą dobę? Tak. Wystarczy kilkanaście milionów dolarów w portfelu i i tak będzie wyglądał nasz bank.
   Podstawą bankowości prywatnej jest indywidualna droga - usługi świadczone zwykle są przez doradcę - kompetentnego i całkowicie oddanego klientowi, za którego pośrednictwem załatwiane są wszelkie sprawy. Jest to chyba dla klientów najważniejsza wartość dodana. Ważne jest też, że banki oferują klientom zamożnym ofertę kompleksową i szytą na miarę - dostosowaną do profilu danego klienta w zakresie akceptowalnej strategii inwestycyjnej, sytuacji majątkowej. Dla wielu klientów ważniejsze jednak od realnych korzyści są poczucie elitarności - poczucie, że jest się dla banku najważniejszym klientem. Właśnie ta świadomość wyjątkowości szybko pozwala zapomnieć o prowizjach i kosztach private bankingu.
   Z badań wynika, że grupa najzamożniejszych klientów na świecie, którzy dysponują aktywami finansowymi o wartości powyżej 1 mln USD, wyniosła w 2003 r. 7,7 miliona osób, a zgromadzone zasoby finansowe to ponad 26,7 bln USD. Grupa ta określana jest jako HNWI (high-net-worth-individuals). O ich względny zabiegają wszystkie międzynarodowe banki. Wydzielone jednostki do obsługi wyjątkowych klientów mają wszystkie duże banki inwestycyjne i komercyjne. Do najważniejszych należą: UBS Private Banking, BNP Paribas, Credit Suisse, Deutsche Bank, Commerzbank, ING, Merrill Lynch, J.P. Morgan, Citibank, Goldman Sachs, Lehman Brothers, Lloyds TSB, Credit Agricole, Morgan Stanley, Nomura.
   Tradycyjnie bankowość prywatna nastawiona była na obsługę indywidualnie dobranych klientów. Dawniej, żeby założyć rachunek w takim banku, wymagany był nie tylko majątek kilku milionów dolarów, ale wprowadzenie przez jednego z obecnych klientów banku, a nawet udowodnienie odpowiedniego pochodzenia. Większość fortun była dziedziczona, a nazwiska klientów należały do najbardziej znanych arystokratów i właścicieli ziemskich.


   Dzisiaj wealth management stał się wyjątkowo dochodową częścią sektora finansowego, a to za sprawą szybkiego wzrostu liczby potencjalnych klientów. Majątek przestał być wiązany z rodzinnym dziedzictwem, a szybki rozwój gospodarczy podczas ostatniego stulecia sprawił, że coraz więcej „bogatych” to ludzie, których fortuny zostały wypracowane przez nich samych (m.in. zyski z giełdy, twórcy z branży informatycznej, artyści).
   HNWI, czyli high-net-worth-individuals, to minimum milion dolarów wolnych aktywów do ulokowania. Na międzynarodowym rynku bankowym oferta private banking skierowana jest do osób o minimum takim przychodzie, ale i ta grupa jest już podzielona. Oficjalnie z HNWI wydziela się podgrupę U-HNWI (ultra-high-net-worth indywiduals) - czyli klientów dysponujących aktywami finansowymi w wysokości powyżej 30 mln USD. Szacuje się, że osób z tej grupy jest na świecie 70 tys., głównie w USA i Europie. Patrząc na ofertę na niektórych rynkach widać, że dopiero U-HNWI są postrzegani jako potencjalni klienci. Przykładowo, na rynku niemieckim Goldman Sachs oferuje private banking osobom, którzy dysponują aktywami od 25 mln USD, Merrill Lynch od 10 mln USD.
   Zestawienie aktywów czołowych private banków pokazuje, że to właśnie te nowoczesne banki przejęły od tradycyjnych większość zarządzanych środków. Największy z dzisiejszych „historycznych” private banków - Julius Baer - zarządza ok. 80 mld USD. (dane z 2001 r.).

BANK AKTYWA

Union Bank of Switzerland 422 mld USD

CSPB 288 mld USD

JP Morgan Chase 230 mld USD

Deutsche 180 mld USD

Citibank 140 mld USD

Merrill Lynch 137 mld USD

ABN Amro 133 mld USD

Bank of America 128 mld USD

HSBC 121 mld USD

BNP Paribas 100 mld USD

   Usługi w ramach bankowości prywatnej są przygotowywane indywidualnie dla każdego klienta - w zależności od oczekiwań klienta, jego skłonności do ryzyka, zasobności portfela i czasu inwestycji. Tabele prowizji w zasadzie nie obowiązują, a większość transakcji jest negocjowana, często po to, by klient czuł, że produkt jest szyty specjalnie na miarę jego potrzeb.
   Podstawowa gama produktów sektora private banking obejmuje inwestycje w akcje (equity), papiery o stałym dochodzie (fixed income) i fundusze hedgingowe (hedge funds). Kolejną grupą produktów jest cały szereg rozwiązań ograniczania ryzyka inwestycyjnego (portfolio management, strategie opcyjne). Ostatnią grupą są tradycyjne usługi bankowe, takie jak pożyczki, karty, konta, ale zawsze w wydaniu luksusowym. Do tego dochodzi w pełni profesjonalne doradztwo, które jest jednym z podstawowych filarów private bankingu. To właśnie w tym sektorze znajdują pracę najlepsi specjaliści w wąskich finansowych specjalizacjach, to tutaj zatrudnia się najzdolniejszych zarządzających. Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 13-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.