informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 52 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Koniec z wyprowadzaniem pieniędzy do rajów podatkowych?
   Sejm uchwalił pięć ustaw, które mają ukrócić wyprowadzanie dochodów do rajów podatkowych i ukrywanie ich przed opodatkowaniem. Ustawy pozwalają na ratyfikację umów między Polską a Jersey, Guernsey i Wyspą Man oraz Królestwem Niderlandów z odniesieniem do Antyli Niderlandzkich i do Aruby. 
   Będzie to miało korzystny wpływ na zwiększanie dochodów budżetowych, ponieważ nieujawnione dotychczas przychody polskich rezydentów będą od 1 lipca 2005 r. deklarowane i opodatkowane w Polsce - głosi uzasadnienie do projektów.


   Umowy zapewnią automatyczną wymianę informacji między organami podatkowymi o dokonanych wypłatach odsetek. Ustalą też zasady stosowania tzw. podatku zatrzymanego przez te terytoria i zwrotu Polsce. Zawarcie umów jest regulowane przez dyrektywę Unii Europejskiej z 2003 r., która stanowi, że przychody z oszczędności w formie odsetek wypłacanych w jednym państwie UE na rzecz właścicieli - osób fizycznych zamieszkałych w innym państwie UE, powinny zostać opodatkowane zgodnie z przepisami tego ostatniego państwa.
   Dotychczas Polska nie miała możliwości wymiany informacji podatkowych z tymi obszarami, a tym bardziej uzyskiwania pomocy w opodatkowaniu przychodów tam powstałych i wypłaconych polskim rezydentom.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.