informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: aval
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Unijne dotacje i ich skutki podatkowe

   Przedsiębiorcy wciąż mają problemy z prawidłowym rozliczeniem dotacji z funduszy unijnych, przeznaczonych na podniesienie konkurencyjności firmy (działanie 2.3). Główne niejasności dotyczą VAT, podatku dochodowego i amortyzacji środków trwałych, zakupionych w ramach omawianego działania - pisze "Rzeczpospolita".


   Rzeczona dotacja jest dla firmy przychodem z działalności gospodarczej, zwolnionym z podatku dochodowego, o czy stanowi art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (updop).
   Jednakże w art. 16 ust. 1 pkt 48 updop czytamy, że nie są kosztami uzyskania przychodów odpisy z tytułu zużycia środków trwałych od części ich wartości, odpowiadającej wydatkom poniesionym na ich nabycie i zwróconym podatnikowi. O zwrocie mówimy w przypadku dotacji, subwencji i dopłat.
   Niniejszym, otrzymane przez firmę dotacje są wolne od podatku dochodowego, ale wydatki z tytułu wsparcia finansowego nie są kosztami uzyskania przychodu. Jeśli zakupiono bądź wytworzono środki trwałe, to do kosztów nie można zaliczyć odpisów amortyzacyjnych od tychże środków, biorąc pod uwagę część ich wartości początkowej pokrytej dotacją.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 03-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.