informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Gdy leasing dobiegnie końca

   Często pojawiają się wątpliwości, czy wykup samochodu po wygaśnięciu umowy leasingu pozwala na odliczenie VAT z faktury potwierdzającej wpłatę na rzecz leasingodawcy na takich zasadach, jak ma to miejsce w przypadku rat leasingowych - czytamy w "Rzeczpospolita".


   Problem ten mają nie tylko podatnicy odliczający 100 proc. podatku od rat leasingowych, ale także ci, którzy odliczają jedynie ustawowe 5 lub 6 tys. zł. Dla tych ostatnich uznanie wykupu za odrębną czynność i odrębną płatność skutkuje prawem do dodatkowego odliczenia 50 bądź 60 proc. VAT z omawianej wyżej faktury. Korzyści bądź straty w przypadku obu grup podatników zależą zatem od interpretacji.
   Organy podatkowe zdają się jednak popierać tych, którym przysługuje tylko częściowe odliczenie VAT od rat leasingowych. Zgodnie z tym stanowiskiem cena wykupu samochodu nie będzie płatnością zwiazaną z umową leasingu, ponieważ nie wykup auta, lecz czasowe jego używanie jest sednem rzeczonej umowy. Wykup należy traktować jak umowę sprzedaży, zaś odliczenie VAT wynikające z jej zawarcia będzie obwarowane odrębnymi przepisami.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 03-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.