informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 52 gości, oraz: crigo
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Praca na Wyspach: Zatrudniają i będą nas zatrudniać

   - Prawie 100 tys. Polaków podjęło pracę w Wielkiej Brytanii od chwili wejścia Polski do Unii - poinformowała w ub. tygodniu Ambasada Brytyjska w Warszawie
   Według najnowszych danych Programu Rejestracji Pracowników (WRS) opublikowanych przez brytyjskie MSW od maja 2004 r. do końca marca 2005 r. zarejestrowano 176 tys. osób z nowej Unii, w tym 98 tys. Polaków. Większość - ok. 82 proc. - jest w wieku 18-34 lat.
   - Szacujemy, że od maja 2004 r. do marca 2005 r. zarejestrowani pracownicy wnieśli do brytyjskiej gospodarki około 500 mln funtów - twierdzi brytyjski minister imigracji Tony McNulty. - Pracownicy z nowych państw członkowskich stanowią niewiele ponad 0,4 proc. całości populacji w wieku produkcyjnym i nie ma dowodów na to, że wywierają oni znaczący wpływ na zatrudnienie, bezrobocie czy wynagrodzenia - dodaje.
   Według ambasady "również liczne grupy pracowników w Wielkiej Brytanii donoszą o korzyściach wynikających z dopuszczenia nowych państw członkowskich do brytyjskiego rynku pracy".
   - Ważne jest, by uświadomić sobie praktyczne korzyści, jakie rozszerzenie Unii przyniosło brytyjskiemu rynkowi pracy i biznesowi. Rekrutacja odgrywa coraz większą rolę, pomagając przy dopasowywaniu osób z nowych państw członkowskich UE poszukujących zatrudnienia (...) z możliwościami zatrudnienia, które istnieją we wszystkich sektorach gospodarki - uważa Gareth Osborne, dyrektor zarządzający Konfederacji Rekrutacji i Zatrudnienia.


   Mathew Maxwell Scott, rzecznik Conferderation of British Industries (konfederacja pracodawców brytyjskich)
   - Polska to największy z nowych krajów Unii, nic więc dziwnego, że jest Polaków jest tu odpowiednio więcej niż pracowników z innych krajów. W Wielkiej Brytanii brakuje wielu ludzi do pracy, musimy polegać na imigrantach. Szczególnie duże zapotrzebowanie jest w zawodach medycznych, domach opieki, cateringu i do średnio skomplikowanych prac fizycznych. Nie słyszałem jeszcze, żeby brytyjscy pracodawcy narzekali czy chwalili jakąkolwiek narodowość. Nie interesują się też narodowością kandydatów tylko ich kwalifikacjami. Fakt, że tyle Polaków znalazło na Wyspach pracę mówi, że jesteście dobrymi pracownikami.

   Susan Campbell, menedżer kompleksu sportowego Marcos Leisure w Edynburgu:
   - Zatrudniam czterech Polaków: recepcjonistę, pokojówki i technika. Od znajomości języka angielskiego zależy, jaką pracę wykonują. Jestem z nich bardzo zadowolona, są aktywni i chętni do nauki. Wiem, że we własnym zakresie cały czas szlifują język angielski na popołudniowych kursach. Zauważyłam, że po 1 maja 2004 r. na ulicach pojawiło się bardzo dużo Polaków. Nie stanowi to dla nikogo problemu. Ale, gdy poszukiwałam pracowników, tak naprawdę wcale nie zwracałam uwagi na narodowość kandydatów. Jeżeli pracownicy mają odpowiednie kwalifikacje, znają język i chcą pracować, jest dla mnie obojętne skąd pochodzą: z Polski, Francji czy Czech.Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 02-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.