informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 71 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wydatki na reklamę internetową w Polsce wzrosły o 43%
   Internet był w pierwszym kwartale 2005 roku najszybciej rozwijającym się medium reklamowym. W porównaniu z I kwartałem 2004 roku, nakłady na reklamę on-line w Polsce wzrosły o 43%. Udział reklamy internetowej w całości wydatków na media po raz pierwszy przekroczył 2% i zamknął się kwotą około 22,5 mln zł. Internet od kilku lat utrzymuje najwyższą dynamikę wzrostu wydatków wśród mediów. W 2004 roku wyniosła ona 76%.
   IAB Polska szacuje, że dynamika wzrostu nakładów na reklamę on-line w kolejnych kwartałach bieżącego roku będzie jeszcze wyższa i w drugim kwartale może osiągnąć nawet 60%. Do takiej oceny skłaniają wstępne dane za dwa pierwsze miesiące drugiego kwartału. Do optymistycznych prognoz skłania także obserwowana od kilku lat charakterystyka rozkładu wydatków w poszczególnych kwartałach. Szacunki przedstawione przez IAB na początku roku zakładały wzrost nakładów na reklamę on-line w 2005 roku na poziomie 40-50% i zbliżenie się do udziału około 2,7% w całości wydatków reklamowych.
   W pierwszym kwartale 2005 roku nastąpiły nieznaczne zmiany w aktywności poszczególnych branż. Do najważniejszych należy zaliczyć wzrost nakładów na reklamę on-line w kategorii transport i motoryzacja (zmiana z 14% do 18%) oraz telekomunikacja (zmiana z 17% do 19%). Wzrosty te odbyły się kosztem kategorii finanse, której udział w „torcie reklamowym” zmniejszył się z 27% do 23%. W drugim kwartale należy się spodziewać dalszych wzrostów w kategoriach transport i motoryzacja oraz w kategorii żywność i medycyna.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 02-06-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.