informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Włochy i Francja mogą jeszcze w tym roku zliberalizować rynek pracy dla Polaków
   Jeszcze w tym roku może dojść do liberalizacji rynku pracy dla Polaków w trzech krajach Unii Europejskiej – informuje „Parkiet”. Z informacji zdobytych przez gazetę wynika, że chodzić może o Francję i Włochy.
   Na razie swój rynek pracy otworzyły bez żadnych ograniczeń Wielka Brytania, Irlandia oraz Szwecja. Pozostałe kraje starej Unii mogą to zrobić po dwóch, pięciu lub siedmiu latach od wejścia Polski w struktury UE. Mirosław Zieliński – wiceminister gospodarki i pracy – mówi, że niektóre kraje mogą otworzyć swoje rynki jeszcze przed 1 maja 2006, jednak nie powiedział o które kraje chodzi, gdyż jak twierdzi, może to negatywnie odbić się na efektach prowadzonych z nimi rozmów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może to być m.in. Francja.
   Decyzje w tej sprawie mogą zostać podjęte już w połowie czerwca podczas spotkania unijnych ministrów gospodarki. Wcześniejsza zapowiedź może mieć negatywny wpływ na wyniki referendum nad Traktatem Konstytucyjnym np. we Francji lub w Holandii. Holandia już w ubiegłym roku uprościła zasady uzyskiwania zezwoleń na pracę w niektórych sektorach, natomiast Dania nie wymaga już od pracodawców dowodów na to iż nie są w stanie znaleźć kandydatów na dane stanowisko na swoim rynku.
   Drugim po Francji krajem, który się zdecyduje na liberalizację rynku pracy dla Polaków będą być może Włochy, Mówi się, że o znaczącym powiększeniu limitu osób, które mogą znaleźć pracę we Włoszech bez zezwolenia.
   Jarosław Pietras, szef UKIE, mówi, że już w 2006 prawie wszystkie kraje mogą otworzyć swoje rynki dla Polaków. Polski rząd już podjął starania o to aby kraje „piętnastki” nie przedłużały deklarowanych 2-letnich ograniczeń w dostępie do swoich rynków.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 29-05-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.