informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 56 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Akcyza za samochody używane do zwrotu!
   Sąd administracyjny w Lublinie uznał, że podatek akcyzowy pobrany przy imporcie auta używanego z innych krajów należących do UE jest bezprawny. Rozpatrując sprawę mieszkańca Lublina, który pozwał administrację celną o zwrot niesłusznie pobranego podatku akcyzowego w wysokości 4,6 tys. zł, sąd przyznał rację pozywającemu. Uznał, że decyzja aparatu celnego jest niezgodna z prawem europejskim zakazującym poboru podatków i opłat dyskryminujących towary sprowadzane z innych krajów UE.
   Objęcie akcyzą samochodów wyłącznie niezarejestrowanych na terenie kraju zgodnie z przepisami ustawy o ruchu drogowym oznacza, że nasz kraj nakłada na produkty innych państw członkowskich podatek wewnętrzny wyższy od obowiązującego dla produktów krajowych – uzasadniał swoją decyzję sąd.
   Zdaniem przedstawicieli administracji celnej wyrok nakazuje zwrot podatku w indywidualnej sprawie, więc nie może być podstawą zwrotu akcyzy dla wszystkich osób, które importowały auta z innych krajów UE. Zdaniem prawników może być jednak precedensem w orzecznictwie, który pociągnie za sobą konieczność całościowego uregulowania tej kwestii.
   W sumie akcyza za sprowadzane samochody używane sięgnęła kwoty 1,2 mld zł, czy rząd będzie musiał oddać te pieniądze okaże się wkrótce. Na razie resort finansów zapowiada wystąpienie z kasacją do NSA.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 29-05-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.