informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Internetowa telefonia VoIP przyszłością.
Internetowa telefonia VoIP ma szansę solidnie namieszać na telekomunikacyjnym rynku. Najważniejsze, że dzięki niej ceny rozmów telefonicznych pójdą mocno w dół.
Rewolucje pożerają własne dzieci - to wiemy już od czasów Robespierre'a. Obserwując sytuację branży telekomunikacyjnej, trudno odgonić myśl, że technologiczny przełom, jakiego doświadczamy od kilku lat za sprawą telefonii komórkowej i coraz lepszego dostępu do Internetu, zaczyna zjadać też własnych rodziców.
Światowi giganci telekomunikacji, wydający rocznie miliardy dolarów na badania technologiczne, sprawili, że ich branża należy dziś do najbardziej dochodowych sektorów gospodarki. Teraz jednak z niepokojem obserwują, jak klienci wymykają im się z rąk za sprawą internetowej telefonii VoIP (z ang. Voice over Internet Protocol), umożliwiającej tanie rozmowy z dosłownie każdym zakątkiem globu.
Siła nowej technologii tkwi w prostocie pomysłu, sprowadzającego się do przesyłania głosu przez Internet, z pominięciem kabli telefonicznych. Zamiast płacić rachunek TP SA, Netii czy innemu tradycyjnemu operatorowi, wystarczy wpiąć do telefonicznego gniazdka proste urządzenie (cena 50-300 zł), przekierowujące rozmowy na Internet i już można gadać z całym światem. Co ważne, płacąc średnio o kilkadziesiąt procent mniej niż w przypadku zwykłej telefonii naziemnej. - Zdominowanie łączności przez telefonię VoIP jest tylko kwestią czasu - uważa prof. Witold Hołubowicz, szef poznańskiego Instytutu Technik Telekomunikacyjnych i Informatycznych.

Źródło: Newsweek -
Dodał: pp

Data dodania: 18-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.