informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 43 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Venture capital nabiera tempa

   Innowacyjne przedsiębiorstwa w naszym kraju mogą liczyć na sfinansowanie swoich projektów, gdyż niebawem fundusze venture capital, inwestujące w ryzykowne przedsięwzięcia, wyłożą na ten cel grube miliardy euro - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   W Polsce działa 40 funduszy finansujących rozwój firm, ale inwestują w gospodarkę maksymalnie od 500 do 800 mln zł, co daje kapitał stanowiący 0,08 proc. PKB. Dla przykładu, na Zachodzie jest to cztery razy więcej.
   Według szacunków rządu, fundusze venture capital wspólnie z Krajowym Funduszem Kapitałowym zainwestują 2,4 mld zł w najbliższych ośmiu latach. Zdaniem Piotra Tamowicza z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, venture capital nie jest ofertą dla każdego, ale skorzystają na tym firmy dynamiczne i innowacyjne.
   Piotr Tamowicz uważa, że KFK zmieni tendencję, zgodnie z którą fundusze venture capital inwestują w rozrastające się projekty, gdyż średnia wielkość inwestycji funduszy w Polsce pięć lat temu wynosiła 7 mln zł, teraz sięga 20 mln zł.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 09-05-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.