informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 84 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Prawo konsumenckie Klienci unijni mają być świadomi
W większości krajów unijnych porad prawnych udzielają konsumentom europejskie centra informacji konsumenckiej. Komisja Europejska chce, żeby działały w każdym państwie członkowskim.
Obecnie istnieje 15 centrów informacji konsumenckiej (European Consumer Centres-Euroguichets) w 13 krajach. Komisja Europejska planuje, żeby w każdym państwie członkowskim było przynajmniej jedno ECCE.
W Unii centra te pełnią takie zadania jak rzecznicy konsumentów w Polsce. Pośredniczą także między Komisją a konsumentami.
Euroguichets pomagają europejskim konsumentom zrozumieć reguły rządzące jednolitym rynkiem. Natomiast Komisję Europejską informują o problemach, jakie napotykają konsumenci. Współpracują między sobą, a także z innymi sieciami, takimi jak EEJ-net (European Extra Judical Network) i FIN-net (Financial Network). Sieci te zajmują się sprawami prawnymi i finansowymi, dostarczają informacji o przepisach prawnych w UE i w krajach członkowskich, porównują: ceny, regulacje prawne i wszystkie inne dziedziny, które interesują konsumentów.
W Unii od 1977 r. funkcjonuje także European Consumer Law Group (ECLG). Jest to grupa, w której skład wchodzą prawnicy związani z organizacjami konsumentów. Każdy kraj ma w grupie dwóch przedstawicieli - jednego z kręgów uniwersyteckich i drugiego z organizacji lub agencji konsumenckiej. ECLG zbiera się raz na sześć miesięcy, a koszty tych spotkań pokrywa Komisja Europejska. European Consumer Law Group publikuje raporty i opinie na tematy związane z ochroną konsumentów w poszczególnych państwach Unii, propaguje też europejskie prawo konsumenckie wśród przedsiębiorców.


Źródło: Rzeczpospolita - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 18-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.