informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polskie drogi: Autostrady jeśli powstaną będą puste?
   Budowa autostrad w Polsce od wielu już lat stanowi priorytet kolejnych ekip rządzących, ale rzeczywistość okazuje się prozaiczna - kierowcy nadal borykają się z dziurawymi drogami i nic nie wskazuje na to, że ma się to zmienić. Koszty budowy jednego kilometra autostrady w Polsce należą do najwyższych w Europie – pisze „Gazeta Prawna”.
   Za jeden kilometr autostrady A1 wykonawcy trzeba będzie zapłacić nawet 7,5 mln euro, gdy wcześniej planowano 5,6 mln euro. Przeciętnie koszt budowy autostrady to około 3,5 mln euro, ale realizowany w tradycyjnej technologii. Ostateczny koszt zwykle uzależniony jest od warunków terenowych oraz lokalnych kosztów budowy.
   Planowane na początek maja br. otwarcie odcinka autostrady A-1 zostało przesunięte na koniec miesiąca. Wykonawca autostrady Gdańsk Transport Company GTC tłumaczy opóźnienia trudnościami organizacyjnymi, ale prawdziwą przyczyną opóźnień mogą być trudności z zamknięciem finansowym inwestycji.
   Problematyczna jest strona przychodowa inwestycji, szanse na uzyskanie wysokich wpływów z opłat za korzystanie z dróg są niewielkie. Kierowcy mogą po prostu omijać płatne odcinki dróg nie tylko z uwagi na koszty, ale również np. ze względu na małą korzyść związaną z oszczędnością czasu i komfortem jazdy na zbyt krótkim odcinku autostrady. 
   Stawki na funkcjonujących już odcinkach autostrad wynoszą w przeliczeniu na 100 km od 18 do 22 zł. Dla kierowców samochodów osobowych takie stawki stają się po prostu zbyt wysokie i będą oni poszukiwać alternatywnych dróg.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 08-05-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.